25 Mart 2023

Pablo Laso: “Real Madrid’in Benden Şüphe Ettiğini Düşündüm”

İspanya Liga Endesa play-off yarı final serisinde geçirdiği kalp krizi sonucunda hastaneye yatan ve tedavi sürecinin ardından bir hafta gibi kısa bir sürede hastaneden taburcu edilen Pablo Laso, Real Madrid tarafından geçtiğimiz günlerde sağlık sorunları gerekçe gösterilerek görevinden azledilmişti.

İspanyol teknik bugün düzenlediği basın toplantısıyla sağlık durumu, kariyer hedefleri ve Real Madrid ile yaşanan süreç konusunda açıklamalarda bulundu.

Öncelikle sağlık durumundan bahseden Pablo Laso, kendisini gayet iyi hissettiğini ve yaşanan olayın ufak bir kalp krizi olduğunu aktardı.

“Sağlığımla İlgili Tıbbi Raporlara Güveniyorum”

Ardından Real Madrid’in başında geçirdiği 11 sezonun ardından kulüple kontratı devam etmesine karşın sağlık sorunları gerekçe gösterilerek görevden alınmasına ilişkin konuşan Laso, şunları dile getirdi:

“Real Madrid’de geçirdiğim 11 yılın ardından kulübe, başkana, yönetim kuruluna ve taraftarlara minnettarım. Ayrıca yıllardır benimle çalışan insanlara, personele ve oyunculara. Bu bir ayrıcalıktı.”

“Geçen sezon harika bir sezon geçirdiğim için heyecanlıydım ama beni asıl üzen şey, bir sonraki sezon Real Madrid’e koçluk yapmayacak olmam. Bana ilk takımı çalıştırmayacağımı söylediklerinde, ayrılmak için anlaşmaya vardık. Nedeni benimkinden farklı tıbbi raporlara güvenmek midir, bilmiyorum. Sağlığımla ilgili tıbbi raporlarıma güveniyorum.”

“Yaşanılan süreç Real Madrid için bir sorun teşkil etti, ama bunun hakkında konuşmamayı tercih ettiler. Elimden gelenin en iyisini yaparken hala benden şüphelendiklerini hep hissetmişimdir. Bu açıklama tıbbi bir karardır ve sebebinin bu olduğuna inanıyorum.”

“Real Madrid’de 11 Sezonda 22 Kupa Kazandım”

Ardından Pablo Laso, takımın sportif direktörü Juan Carlos Sanchez ile olan ilişkisinden bahsetti:

“Kimse patronuyla %100 iyi anlaşamaz. Hiç kimse iyi anlaşamaz. Bir basketbol takımında, beğenseniz de beğenmeseniz de geriye dönüp Real’in üretkenliğinin muazzam olduğunu fark etmeniz gerekir: 22 şampiyonluk kazandık.”

Ardından kariyeri hakkında planlarına değinen İspanyol teknik adam, konuyla ilgili şunları dile getirdi:

“Bir takıma koçluk yapmak için acele etmiyorum. Koçluk yapmak istiyor muyum? Evet, ama eğitim için antrenman yapmayacağım. Proje veya yaptığım şeyler hakkında heyecanlanmam gerekiyor. Yine de önceliğim sağlık. Yarın önemli bir maçım varsa ama sağlığım için bir risk varsa, buna müsait olmayacağım ve karım tehlikeli şeyler yapmama izin vermez.”

Pablo Laso son olarak kendisine destek mesajı veren eski oyuncuları Walter Tavares ve Luka Doncic hakkında şunları dile getirdi:

“Oyuncuların söyledikleriyle gurur duyuyorum çünkü bana sadece bir koç olarak değil, bir insan olarak da değer veriyorlar. Tavares ve Doncic’in beni takdir eden insanlar olması harika.”

Basketnews