27 Mayıs 2024
Nikola Kalinic

Nikola Kalinic Valencia ile Anlaştı

Basketbol ligleri için gelecek sezonun hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken, Fenerbahçe Beko da en yoğun dönemini geçiriyor. Sarı lacivertli takımda transferler ve ayrılıklar ise peş peşe yaşanıyor. Edinilen son bilgilere göre ise Sarı Kanarya ekibinde 5 yıldır forma terleten Nikola Kalinic Valencia ile anlaştı.

 

Bu sezon koronavirüs salgını nedeniyle basketbolda tescile uğrarken, spor kulüplerinde gelecek sezonun hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediliyor. Bu süreçte yeniden bir takım kurma girişiminde bulunan ve art arda transferlerini patlatan Fenerbahçe Beko ekibinde ise yeni ayrılıkları ile tekrar gündeme geldi.

 

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde mücadele eden Valencia ekibi de bu süreçte Fenerbahçe Beko’da 5 yıldır forma terleten Sırp oyuncu ile anlaştı.

 

İspanya temsilcisi olan Valencia, bu süreçte gözünü ise Fenerbahçe Beko ekibinin yıldızlarına dikmiş durumda görünüyor. 28 yaşındaki Nikola Kalinic ile de bu yolda 1 yıllık anlaşmaya imza atmış oldu.

 

THY Avrupa Ligi İle Devam

 

Konuya ilişkin açıklama ise Valencia Kulübü’nden geldi. Başarılı sporcu ile 1 yıllık anlaşma imzaladığını duyuran İspanyol kulüp, gelecek sezonda çok iddialı bir kadro ile parkelere çıkmış olacak.

 

 

Kariyerinde, ülkesinin Vojvodina Novi Sad ve Radnicki takımlarında da forma giymiş olan sporcu, THY Avrupa Ligi’nde ise ilk defa 2014 yılında forma giymişti. Kızılyıldız ekibinde forma terletmişti.

Güncel Yazılar