18 Temmuz 2024

Fenerbahçe Beko Transferde Hız Kesmiyor!

Fenerbahçe Beko geçtiğimiz sezonu Euroleague takımlarından Kızılyıldız’da geçiren ABD’li oyun kurucu Lorenzo Brown’ı kadrosuna kattı. 30 yaşındaki Lorenzo Brown geçen sezon Kızılyıldız formasıyla Euroleague’de oynadığı 27 maçta 12.3 sayı, 3.3 ribaunt, 4.6 asist ve 1.1 top çalma ortalamaları yakalamıştı.

Geçtiğimiz günlerde Zeljko Obradovic ile yollarını ayıran sarı lacivertli kulüp koçluk görevi için Igor Kokoskov ile 3 yıllık anlaşma sağlamıştı. Fenerbahçe Beko koç Igor Kokoskov ile anlaştıktan sonraki 10 günlük periyotta kadrosunu Dyshawn Pierre, Edgaras Ulanovas, Jonathan Hamilton ve Danilo Barthel ile güçlendirdi.

Sarı lacivertli takımın bu sezonki beşinci transferi olan Lorenzo Brown gerek oyun kurucu gerekse şutör gard pozisyonlarında oynayabiliyor. Özellikle hızlı ayaklarıyla birebirlerde oldukça etkili olabilen ABD’li oyuncu çembere gidişlerinde oldukça başarılı oluyor. Başarılı oyuncunun oyunundaki en büyük eksiklik ise üç sayılık atışlardaki istikrarsızlığı olarak ön plana çıkıyor. Brown geçtiğimiz sezon Euroelague arenasında oynadığı 27 maçta yayın gerisinden %28.8 gibi vasat bir yüzdeyle skor üretebilmişti.

Öte yandan yapılan beş transferin ardından Fenerbahçe Beko kadrosundaki yabancı oyuncu sayısı 11’e yükselirken; sözleşmesi sona eren oyunculardan Joffrey Lauvergne Zalgiris Kaunas ile anlaşırken Nikola Kalinic ise halen boşta bulunuyor.

6 thoughts on “Fenerbahçe Beko Transferde Hız Kesmiyor!

  1. Fenerbahçe oldukça iyi bir transfere imza attı. Kutlamak lazım.

    1. Henüz konuşmak için erken ama takımı sahada görmek gerekiyor.

  2. Sloukas ile de yollarını ayıracak fenerbahçe ciddi şekilde kan kaybettiler.

    1. Yok ya bu takım sadece savunma odaklı olacak. O yüzden çok keyif alacağımızı söyleyemem

      1. Neden herkes bu kadar olumsuz yaklaşıyor. Fenerbahçe yeni transferleriyle fark yaratacaktır.

Comments are closed.