20 Haziran 2024

İspanya Şampiyonu Baskonia’nın Staff’ında Artık Bir Türk Koç Yer Alacak!

2019-20 sezonunu İspanya Liga Endesa şampiyonu olarak tamamlayan ve yeni sezonda başantrenörlük koltuğunda yine Ivanovic’in oturacağı Kirolbet Baskonia, yardımcı antrenör görevlerinden birini Türk koç Murat Bilge‘ye verdiğini resmi olarak açıkladı.

İspanyol ekibi resmi olarak yaptığı yazılı açıklamada koç Ivanovic’in yardımcılarından birini koç Bilge olacağını, kendisiyle 1 yıllık anlaşma yapıldığını duyurdu. Bilge ile beraber David Gil ve Xabier Aspe de Karadağlı başantrenörün diğer yardımcıları olacaklar.

Aynı zamanda A milli erkek basketbol takımımızda da koç Sarıca’nın yardımcılarından biri olan 38 yaşındaki Bilge, 6 sezondur Beşiktaş’ın staffında görevini sürdürüyordu. Karadağlı koçun geçen sezon Beşiktaş’ın başına geçmesiyle kendisiyle birlikte çalışma fırsatı yakalayan genç koç, yetenekleri ve karakteri ile tecrübeli koçun beğenesini kazanmış ki kendisi ile yeni sezonda da tekrar çalışmak istediğini Bask yönetimine iletmiş.

EDİTÖR YORUMU:

Öncelikle bir basketbolsever olarak Murat hocamı canı gönülden kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Umarım koç Ivanovic ve Baskonia’nın kendisine açtığı bu kapı sayesinde gelişimini sürdürür ve ilerleyen yıllarda onu Avrupa sahnesinde başantrenör olarak da görürüz. 38 yaşındaki genç bir koçun Ivanovic gibi duayen bir hocanın gözüne girmesi, beğenisini kazanması ve şimdi de Liga Endesa ve Euroleague gibi önemli platformlarda yer alacak olması gerçekten gurur kaynağı Türk basketbolu ve antrenör camiası için. Umarım Murat Bilge’nin attığı bu ilk adımın ardından diğer koçlarımız da açılan bu kapıdan hızlıca girip artık Avrupa liglerinde de görev almaya, kalıcı olmaya başlarlar.