15 Nisan 2024
Khadeen Carrington

Khadeen Carrington İle 2 Yıllık Anlaşma İmzalandı

Basketbol dünyasında yeni sezon mücadeleleri için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. İspanya temsilcisi Baskonia Vitoria-Gasteiz Basketbol Takımı, bu süreçte ise kadrosuna Khadeen Carrington transferi gerçekleştirdiğini açıkladı. Başarılı oyuncu kariyerinde ilk kez Türk hava Yolları Avrupa Ligi heyecanı yaşayacak.

Yeni sezona hazırlık yapan Baskonia Vitoria-Gasteiz Basketbol Takımı, gelecek sezonun hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Yeni sezonda daha iddialı bir kadro kurmanın planlarını yapan kulüp, kadroya ise yeni bir ismi kattıklarının açıklamasını yaptı.

İspanya temsilcisi ekip, son yapmış olduğu açıklamaya göre Khadeen Carrington ile anlaşmaya vardı. Başarılı basketbolcuyu renklerine bağladığını ifade eden kulüp, sözleşmenin 2 yıllık olduğunu ekledi.

Transfere ilişkin açıklama yapan İspanyol kulüp, oyun kurucu ve şutör guard mevkilerinde oynayan 24 yaşındaki sporcunun yeni sezonda olacağını ifade etti.

THY Avrupa Ligi’nde İlk Heyecan

İki yıllık anlaşma imzalanan Khadeen Carrington, Almanya’da ligi ikinci basamakta tamamlamış olan Ludwigsburg ekibinde forma giymişti. Önceki sezonda 21 maçta oynayan oyuncu, toplamda ise 17.2 sayı, 4 ribaunt ve 3.3 asist ortalama başarısı gösterdi.

İspanyol ekipte forma giymeye hazırlanan genç sporcu, yeni takımı ile ayrıca kariyerinin ilk Türk Hava Yolları Avrupa Ligi heyecanını da yaşamış olacak.

Güncel Yazılar