15 Nisan 2024
Nikola Kalinic

Kalinic’in Fenerbahçe’ye Veda Mesajı!

Koç Obradovic’in ayrılmasıyla kadroda yaprak dökümü başlayan Fenerbahçe Beko‘da kontratı biten isimlerden biri olan Nikola Kalinic de sarı lacivertlilere veda etti.

Fenerbahçe Beko formasının başarısı için 5 sezon boyunca ter döken Sırp forvet, Valencia ile 1 yıllık sözleşme imzalamıştı geçtiğimiz günlerde.

Kalinic, takımdan ayrılmasının resmileşmesinin ardından şahsi instagram hesabından bir gönderi paylaştı ve Fenerbahçe’ye şu sözlerle veda etti:

Benden her şeyi sahada bırakmamı istediniz, ben sizin için elimden gelenin fazlasını yaptım. Tüm takım arkadaşlarıma, taraftarlara, koçlarıma, kulüp çalışanlarına ve İstanbul sokaklarındaki insanlara teşekkür ederim. Beraber hem iyi hem kötü günler yaşadık. Zaman zaman övüldüm, zaman zaman eleştirildim. Tüm bunlar için size teşekkür ederim. Benim daha iyi bir oyuncu ve daha iyi bir insan haline gelmemi sağladınız. Tüm başarılar, başarısızlıklar, beraber geçirdiğimiz güzel anlar, göz yaşları ve duygular için teşekkür ederim. Harika bir yolculuktu!!

Son iki sezon performansı düşmüş olsa da savunmadaki çok yönlülüğü, 3 numarada sırtı dönük skor üretebilmesi ve savaşçı kimliği ile koç Obradovic’in Fenerbahçe’sinde istatistiklerden fazlasını veren, kendisinin de belirttiği gibi sahaya herşeyini koyan önemli bir parçaydı. Valencia forması ile kendisini yeniden bulacağını ve bu yeni enerjiyle tekrar faydalı olacağını düşünüyorum. Tabi şunu da söylemeden geçemeyeceğim, Fenerbahçe onu Kızıl Yıldız’dan koparabilmek için 1 milyon euro bonservis ücreti ödemişti…

https://www.instagram.com/p/CCy933ZBrTh/