19 Haziran 2024

Steven Adams, Orlando Fanusunun Rahat Olduğunu Belirtti: “Burası Suriye Değil.”

Oklahoma City Thunder‘ın pivotu Steven Adams, Orlando’daki fanus hakkında baz NBA yıldızlarından farklı görüşlere sahip.

Mart ayının ortasında pandemi nedeniyle ara verilen NBA’de aylar sonra Orlando Fanusu fikri geliştirildi ve katılacak takımlar artı format belirlenerek 2019-20 sezonunun geri dönüşü için hareketlilik başladı. Fanusa Temmuz başında girmeye başlayan takımların tüm oyuncuları ve çalışanları düzenli testlere tabi tutuldular ve şuanda Temmuz sonunda ligin geri dönmesine bir engel görünmüyor.

Fanus fikrinin hayata geçirilmesiyle yaklaşık 2000 kişi Orlando’daki bu alan içinde izole edilmiş durumda. Elbette bir çok basketbolcu ailelerinden uzak kalma veya bu şekilde sınırlı şartlar altında, karantida olmaktan dolayı bu fanus projesinden şikayetçi durumdalar. Zaten bazı oyuncular da faklı sebepler göstererek takımlarını yanlız bıraktılar bu süreçte.

Ama Thunder’ın Yeni Zelandalı pivotu Adams, bir çok oyuncuya göre farklı bir bakış açısına sahip. ESPN’e konuşan Adams, fanustaki yaşam konusundaki fikirlerini şöyle ifade etti:

Bir şeyi açıklığa kavuşturalım: Burası Suriye değil. O kadar da zor değil… Tatil köyünde yaşıyoruz yahu. Herkes şikayet edecektir, herkesin kendi tercihleri olur, çok da ciddi bir konu değil. Ara ara yemekler kuru oluyor, o kadar.

ESPN