25 Mart 2023

Kevin Durant: “Sadece İşime Odaklanıyorum”

Brooklyn Nets’in süper starı Kevin Durant, takımın medya gününde açıklamalarda bulundu. Yaz aylarında önce takımdan takasını isteyen 33 yaşındaki skorer, gelecek sezon hedefleri hakkında iddialı açıklamalar yaptı.

Kevin Durant, yaz döneminde takımda kalmak için, Nets’in sahibi Joe Tsai ile yaptığı görüşmede, baş antrenör Steve Nash ve genel menajer Sean Marks’in takımdan gönderilmesini talep etmişti. Görünüşe göre Durant, 2022-23 sezonunda Nets ile beyaz bir sayfa açmaya kararlı…

“Nets hayranlarına hiçbir şey kanıtlamama gerek yok. Bu takımla ilerlemeye kararlıyım. Eğer taraftarların şüpheleri varsa, bunu kontrol edemem, bu size kalmış. Beni görüyorsun, ne yaptığımı biliyorsun, oynamayı ne kadar önemsediğimi ve takım arkadaşlarımı ne kadar önemsediğimi biliyorsun.”

“Sadece işimi kontrol ediyorum. Benim işim oyuncu olmak. Yaşlanıyorum. İstikrarlı bir yerde olmak ve şampiyonluk kültürü oluşturmaya çalışmak istiyorum. İlerlemeye devam etmemiz gerektiği konusunda karşılıklı bir anlaşmaya vardık.”

Kevin Durant, geçtiğimiz sezon Brooklyn Nets ile normal sezonda 55 maça çıkarken, 29.9 sayı, 7.4 ribaunt ve 6.4 asist ortalamaları yakalamıştı. O ve Irving’in varlığına karşın Nets, NBA play-offlarına ilk turda Boston Celtics tarafından süpürülerek veda etmişti.