30 Mart 2023

Shell, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin Ana Sponsoru Oldu

Türkiye Basketbol Federasyonu ile Shell arasında bugün Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleşen törenle sponsorluk anlaşması imzalandı. Buna göre Shell, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin ana sponsoru oldu.

İmza töreninde açıklamalarda bulunan TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Shell ile yapılan sponsorluk anlaşmasıyla ilgili şunları dile getirdi:

“Cumhuriyetimizin ilanından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren, dünyanın ve ülkemizin en köklü kuruluşlarından Shell ile Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin ana sponsoru olarak iş birliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

“Türk basketbolunun geleceğine ve kulüplerimize ekonomik olarak katkı sağlamak için yeni iş birliği anlaşmalarımız önümüzdeki günlerde de sürecek. Basketbola olan güvenleri için #shelltürkiye ailesine teşekkür ediyor, anlaşmamızın camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.”

“Sponsorluk anlaşmalarımızı, saha kenarında ya da reklam alanlarında görünmenin çok ötesinde bir sorumluluk olarak değerlendiriyoruz. Basketbolun birleştirici gücünün, bizimle omuz omuza duran iş ortaklarımız için artı değere dönüşmesi bizleri çok mutlu ediyor. Bildiğiniz gibi; geçtiğimiz hafta çok kıymetli markalarla sponsorluk anlaşmaları imzaladık. Türkiye Sigorta 3 yıllığına Basketbol Süper Ligi’nin isim sponsoru oldu. Yemeksepeti, Milli Takımlarımızın ardından ligimizin de ana sponsoru olarak basketbola katkısını pekiştirdi. Türk basketbolunun geleceğine ve kulüplerimize ekonomik olarak katkı sağlamak için yeni iş birliği anlaşmalarımız önümüzdeki günlerde de sürecek. “

“Bugün imzaladığımız anlaşmayla, gücümüzün daha da artacağını biliyoruz. Neredeyse bir asırdır ülkemizde bulunan, toplumumuzun büyük bir kabulünü ve güvenini kazanmış Shell ile Türk basketbolunun “hep ileride” olması için çalışacağız. Türk basketboluna olan güvenleri ve anlaşmanın tamamlanmasındaki emekleri için Shell & Turcas CEO’su Sayın Emre Turanlı ve ekibine bir kez daha teşekkür ediyorum. Umuyorum ki bu imza, uzun yıllar sürecek bir iş birliğinin başlangıcı olur. Anlaşmamızın camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Törende söz alan Shell & Turcas CEO’su Emre Turanlı ise şunları dile getirdi:

“Shell olarak dünyada ve Türkiye’de motor sporları başta olmak üzere hızın, rekabetin ve centilmenliğin olduğu sporun birçok alanında önemli iş birliklerine imza attık.  Bugün ise spora sunduğumuz katkıyı Basketbol Süper Ligi’nin ana sponsoru olarak zenginleştirdik. Yeni dönemde Basketbol Süper Ligi’nin dünyanın önde gelen ligleri arasındaki konumunu güçlendirmesi ve ülkemize sunduğu değeri derinleştirmesi için yolculuğuna eşlik edeceğiz. Ülkemizin basketbol takımlarının, sporcularının ve Milli Takımlarımızın gelişiminde kritik bir rol üstlenen bu ligin destekçileri arasında yer almaktan dolayı büyük gurur duyuyoruz.”

Türkiye Basketbol Federasyonu