18 Nisan 2024

İDDİA: Los Angeles Lakers Bradley Beal’i Kadrosuna Katmak İstiyor

NBA’de 2022-23 sezonuna istediği başlangıcı yapamayan ve 11 maç sonunda 2 galibiyette kalan Los Angeles Lakers için bomba bir iddia ortaya atıldı.

Bleacher Report’dan Chris Haynes’in haberine göre Lakers, kadrosunu iyileştirmek için Washington Wizards’ın All-Star gardı Bradley Beal’i takas etmek istiyor.

Bradley Beal, geçen yaz takımı Washington Wizards ile uzun soluklu ve yüklü bir kontrat imzaladı. Sezonun ilk üç haftalık bölümünde beklentilerin altında kalan 29 yaşındaki gardın ismi takas dedikodularıyla sıkça gündeme geliyor. Ancak Lakers’in Beal’in maaşını karşılayabilmesi için kadrosundan kimi göndereceği merak konusu.

Russell Westbrook artık yaşlanmış ve eski veriminden uzak olsa da altıncı adam rolünde son 5 maçlık periyotta takıma artı değer kattı. Takımın iki yıldızından biri olan Anthony Davis’in ise takasta kullanılması beklenmiyor. Bu durumda Lakers için senelik 50 milyon doların üzerinde maaş alan Beal’i kadroya katmak oldukça zorlaşıyor.

Öte yandan Los Angeles Lakers’in LA Clippers ile oynadığı son maçta kasığından sakatlanan LeBron James’in takımın Sacramento Kings ile deplasmanda oynayacağı karşılaşma öncesi durumu belirsizliğini koruyor.

Lakers, bu sezon onun yokluğunda çıktığı tek maçta deplasmanda Utah Jazz’a farklı mağlup olmuştu.