25 Mart 2023

Ömer Faruk Yurtseven Sakatlığından Dolayı Uzun Süre Sahalardan Uzak Kalabilir

Miami Heat ile ikinci sezonunu geçiren milli uzun Ömer Faruk Yurtseven, NBA sezon öncesi hazırlık maçında ayak bileğinden yaşadığı sakatlığın ardından sezonun ilk üç haftasını kaçırdı.

Miami Heat muhabiri Ira Winderman’ın haberine göre, milli oyuncu sakatlığından dolayı bir süre daha parkelerden uzak kalacak. Winderman, Sun Sentinel’de yayınlanan haberinde Ömer Faruk Yurtseven’in yaşadığı ayak bileği sakatlığından ötürü ameliyat olmayı seçerse sezonun tamamını kaçırabileceğini dile getirdi.

Geçtiğimiz hafta takımı Miami Heat’in deplasman turnesinde kadroda yer alan Ömer Faruk’un sakatlığının beklenenden ciddi olduğu ve rehabilitasyon sürecinin sürdüğü gelen haberler arasında yer alıyor.

Yurtseven, geçtiğimiz yıl çaylak sezonunda oynama süresi verildiğinde çok verimliydi. Bam Adebayo’nun sahadan uzak kaldığı 10 maçlık periyotta, maç başına 30.9 dakikada 13.6 sayı, 13.5 ribaunt, 2.9 asist ve 1.0 top çalma ortalamaları tutturdu. Teknik direktör Erik Spoelstra, sakatlanmadan önce hem Adebayo hem de Yurtseven’in yer aldığı kadroları bu sezon denemeyi planladığını söylemişti.