26 Mart 2023

Ben Simmons: ”Geçtiğimiz Yıldan Beri Sahaya Dönmek İçi Çalışıyorum”

Brooklyn Nets’in geçen sezon ortasında James Harden takasında kadrosuna kattığı ve geçen yıl yaşadığı mental sorunlar yüzünden hiçbir maçta forma giyemeyen Ben Simmons, takımın medya gününde açıklamalarda bulundu.

Sancılı bir yaz dönemi geçiren Brooklyn Nets, yaz döneminde iki süper yıldızı Kyrie Irving ve Kevin Durant’i kaybetme tehlikesiyle yüzleşti. Fakat beklentilerin aksine iki süper star da takımda kaldı. Ben Simmons’ın da önümüzdeki sezon rotasyona katılmasıyla beraber Nets yeniden 2022-23 NBA sezonuna şampiyonluk adayları arasında başlayacak.

Avusturalyalı point forvet, takımın medya gününde gelecek sezon parkelere dönmek için yeşil ışık yaktı.

“Geçtiğimiz yıldan beri, sahaya geri dönmek ve yüksek bir seviyede oynamak için kendim üzerinde çalışıyorum. Bu fırsatı hak ediyorum.”

Ben Simmons son olarak 2020-21 sezonunda Philadelphia 76ers’ın Atlanta Hawks’e konferans yarı finallerinde yenildiği yedinci maçta parkedeydi. Yıldız oyuncu, Hawks serisi boyunca özgüven sorunları yaşamış ve serinin kaybedilmesinin ardından koç Doc Rivers ve 76ers’in yıldız ismi Joel Embiid tarafından hedef tahtasına konmuştu.

Geçtiğimiz yaz takımdan takasını isteyen 26 yaşında point forvet, şubat ayının ortasında James Harden merkezli takasla Brooklyn Nets’in yolunu tutmuştu.