29 Mart 2023

Turgay Büyükkarcı: “Birinci Önceliğimiz Karşıyaka Taraftarını Gururlandırmak”

Önümüzdeki sezon ülkemizi FIBA Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin güçlü takımlarından Pınar Karşıyaka’da Başkan Turgay Büyükkarcı, kulübün youtube kanalına açıklamalarda bulundu.

2022-23 sezonu için yepyeni bir kadro oluşturduklarının altını çizen başkan, önümüzdeki sezonda kendilerinden bütçe olarak kat be kat üstün rakiplere karşı mücadele edecek güçte olduklarının altını çizdi.

“Bu sene yeni bir takım kurduk. Çok kısa sürede çok iyi kaynaşmış bir takım oldular. Bu bizi umutlandırıyor. Kendimizden kat kat daha fazla bütçeli takımlarla baş edeceğimize inanıyorum ama bizim birinci önceliğimiz Karşıyaka taraftarına gurur verecek bir oyundur. Birinci önceliğimiz her zaman bu oldu ve bundan şaşmayacağımıza da inanıyorum.”

Yaz döneminde İspanya Liga Endesa’dan teklif almasına karşın kulüpte kalan baş antrenör Ufuk Sarıca’nın performansına ilişkin konuşan Turgay Büyükkarcı, şunları söyledi:

“Ufuk Sarıca‘nın bunca zamandır yaptığı kadro mühendislikleri gayet iyi. Çok umut verici. Hazırlık maçlarını da seyrettik. Takımla birlikteyiz ve yapılanı görüyoruz. Bence çok iyi bir kadro yapılanması var. Hem tecrübeli hem de genç oyuncuları çok iyi kaynaştıracak bir kadro mühendisliği var. İyi olacağından hiç şüphem yok.”

Son olarak taraftar desteğinin öneminden bahseden Pınar Karşıyaka Başkanı, böyle bir organizasyona sahip olmalarında ana faktörün seyirci desteği olduğunu şöyle vurguladı:

“Karşıyaka taraftarı muhteşem bir taraftar. Zaten bu kadar büyük bir organizasyonun tek nedeni onlar. Biz taraftarı olan, ekolü olan bir kulübüz. O yüzden de Karşıyaka taraftarı her sene takımını desteklediği gibi dünyanın her yerinde takımı destekleyeceğinden en ufak şüphemiz yok. Zaten kombine satışları da bunu gösteriyor. Hazırlık maçında da beş bin kişiye oynadık. Neredeyse dünya üzerinde çok ender görülecek bir olaydır. O yüzden de Karşıyaka taraftarının her halükarda takımını destekleyeceğinden hiç şüphem yok.”

Eurohoops