26 Mayıs 2024
Kaleb Tarxzewski

Kaleb Tarczewski’nin Sözleşmesi Uzatıldı

İtalya’nın önemli basketbol takımlarından biri olan AX Armani Exchange Milan, başarılı sporcusu Kaleb Tarxzewski ile sözleşmesini uzattığını duyurdu.

Koronavirüs salgını süreci, tüm dünyada spor faaliyetlerinin durmasına neden oldu. Bu zorlu süreçte en fazla etkilenen ülkeler arasında ise Amerika Birleşik Devletleri ve İtalya geldi.

Pandemi nedeniyle uzun bir süre oynanmayan ligler ülkede sporun büyük bir özlem içerisinde beklenmesine de neden oldu. Maçların mecburi olarak yapılamadığı dönemde spor kulüpleri ise tüm çalışmalarını transfer meselelerine ayırdı.

İtalya’nın basketbol devi ekiplerinden biri olan AX Armani Exchange Milan Basketbol Takımı da bu dönemde oyuncuları ile tekrar masaya oturma kararı aldı. İtalyan ekibin başarılı basketbolcusu olan Amerikalı sporcu Kaleb Tarczewski ile de tekrar masaya oturuldu. Sonucunda ise kendisiyle sözleşme yenileme durumuna gidildiği öğrenildi.

Amedeo Della Valle İle Yollar Ayrıldı

Amerikalı basketbolcu ile sözleşmenin uzatıldığı bilgisi ise, kulübün resmi internet sitesi üzerinden bildirildi. 27 yaşındaki başarılı oyuncuyla sözleşmenin de 2023 yılına kadar uzatıldığı bilgisi edinildi.

Öte yandan ekipte bazı ayrılıkların da yaşandığı öğrenildi. AX Armani Exchange Milan ekibinde İtalyan basketbolcu Amedeo Della Valle ile yolların ayrıldığı duyuruldu. 27 yaşındaki oyuncuyla yolların ayrıldığı haberi de yine kulübün internet sitesi üzerinden yayınlandı.

Güncel Yazılar