20 Nisan 2024
Anadolu Efes

Anadolu Efes Koçundan Çalışma Sırlarına İlişkin İtiraflar

Anadolu Efes ekibinin Başantrenörü Ergin Ataman çalışma tarzı ile ilgili önemli açıklamalara imza attı. Sıradan insanlarla çalışmadığını belirten basketbol koçu, kendisiyle çalışan arkadaşların kendi gibi bir misyona sahip olmasını ve hedeflerinin de büyük olmasını istediğini ekledi.

İleriki süreçte risk almak istediklerinde de çalışma arkadaşlarına her türlü desteği verdiğini belirten Anadolu Efes hocası Ergin Ataman, ön cephede her zaman kendisinin göründüğünü fakat arka tarafta işi pişirenlerin iyi olmadığı durumda hiçbir zaman iyi olunamayacağına dikkat çekti.

Motivasyonu Sağlama Sıkıntılı Olabilir

Ayrıca söz konusu yeni tip koronavirüs salgını sürecine ilişkin de konuşan milli koç, pandemi döneminde ekonomik şartların ağırlaştığını belirtti. Türkiye’de giderlerin döviz gelirlerin TL cinsinden olduğu bu dönemde de sürekli olarak artan maliyetlere rağmen takımı koruduklarını söyledi. Yönetimin ciddi bir özverisi olduğunu ve Türkiye’de yaratılan heyecanı devam ettirme isteğinin de olduğuna dikkat çekti.

Bu sebeple de sezona o heyecanla, yarım bıraktıkları hikayeyi devam ettirebilmek adına başlayacaklarını ifade etti. Ve bunun yeni bir mücadele olacağını ekledi.

Yeni sezon öncesinde ise bazı dezavantajlarının olduğuna dikkat çeken Ergin Ataman, oynadıkları basketbolun keyif verdiği zamanda seyirci ile coştuklarını belirtti. Fakat maçların seyircisiz olma durumunda motivasyonu sağlama anlamında sıkıntı çekebileceklerini ekledi.

Güncel Yazılar