26 Mayıs 2024
Ergin Ataman

Ergin Ataman TBF Başkanının Eleştirilerine Yanıt Verdi

Anadolu Efes Kulübü Başantrenörü Ergin Ataman Hidayet Türkoğlu’nun kendisine ilişkin yaptığı eleştirilere yanıt verdi.

 

Anadolu Efes Kulübü Başantrenörü Ergin Ataman, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun, kendisine yönelik yapmış olduğu eleştirilere cevap verdi. Hidayet’in sevdiği bir kardeşi olduğunu belirten hoca, özellikle de genç takımdayken 2000 yılında ilk tarihi Final Four oynarken, eski öğrencisi olduğunu belirtti.

 

Onunla ilgili konuşmak istemediğinin altını çizen Ataman, kamuoyunun gereken takdiri gereken değerlendirmeyi de yapacağını ekledi.

İstanbul’da iki haftalık çalışmanın sonrasında, Antalya’daki turnuvaya katıldıklarını paylaşan başantrenör, 3 haftalık kamp, iki de turnuva yaptıklarını söyledi. Hazırlık maçlarına da başladıklarının bilgisini veren koç, önceki yılla aynı takımı kurduklarını söyledi. Bu sebeple de hazırlık döneminde tekrardan ritim bulmaya çalıştıklarına dikkat çekti.

Avrupa Ligi Sevincini Türkiye’ye Tekrar Yaşatmak İstiyoruz

Geçen sezonda yarım bırakılan bir iş olduğunu ve şampiyonluk yolunda bu sene de aynı hedefle özellikle Avrupa Ligi bazlı olarak Türkiye’ye bu mutluluğu tekrar yaşatmak istediklerini ekledi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun kendisine yönelik yapmış olduğu eleştirilere de cevap veren koç, kendisinin eski öğrencisi olduğunu belirtti.

Hidayet Türkoğlu, önceki hafta İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlemiş olduğu basın toplantısında, Ergin Ataman’a yönelik eleştirilerde bulunmuştu. Bazen hayranlıkla izlediklerini bazen de şaşırdıklarını belirtmişti.

Güncel Yazılar