26 Mayıs 2024
Anadolu Efes

Anadolu Efes Galatasaray ile Kozlarını Paylaştı

Koronavirüs salgını sebebiyle askıya alınan basketbol ligleri için yeni sezon hazırlıklarına başlandı. Ekipler uzun aranın ardından parkede mücadele etmeye başladılar.

Tüm dünyada etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını, spor faaliyetlerinde de çeşitli aksaklıkların yaşanmasına neden olmuştu. Bu zorlu süreçte ise tedbirler kapsamında Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından basketbol ligleri tescil edilmişti.

Liglerin tescilinin ardından ise uzun zaman geçti. Yeni sezon için hazırlıklara başlayan spor kulüpleri, maçlara da başladı.

Gloria Cup’ta Galatasaray Doğa Sigorta ve Anadolu Efes ekipleri karşı karşıya geldi. 88-64 skorla sona eren oyunun kazananı ise Anadolu Efes ekibi oldu.

Antalya’nın Serik ilçesinde yer alan Belek Turizm Merkezi’nde Gloria Sports Arena’da düzenlenen Gloria Cup heyecanının ikinci gününde Anadolu Efes ve Galatasaray Doğa Sigorta ekipleri kozlarını paylaştı.

Maçı Açık Ara Kazandı

Oyuna son derece etkili başlayan Anadolu Efes ekibi, ilk periyodu ise 24-17 skorla önde tamamlamayı başardı. Ardından ikinci periyotta baskınlığı Galatasaray ekibine karşı kaybeden ekip, soyunma odasına ise 40-39 skorla önde girdi.

Maçın ikinci yarısında tekrar kontrolü sağlayan Efes ekibi, son periyoda ise 56-46 skorla önde girmeyi başardı. Parkeden 88-64 skorla önde ayrılan ekip, uzun aranın ardından sahadaki üstün performansı ile de beğenilerini üzerine toplamayı başardı.

Güncel Yazılar