27 Mayıs 2024

Ergin Ataman: “41 yıldır Altyapıya En Büyük Yatırım Yapan Basketbol Kulübüyüz.”

Antalya’da davetli olduğu bir tenis organizasyonunda gösteri maçı da yapan Anadolu Efes‘in tecrübeli koçu Ergin Ataman, basketbodaki performansını korta da taşımayı başardı.

Tecrübeli koç yaptığı açıklamada ise Anadolu Efes‘in 41 yıldır ülkemizde basketbola en büyük yatırım yapan kulüp olduğunu ve belirtti ve “Türk basketbolunun yetiştirdiği en önemli oyuncuları kulübümüzden çıkardık” dedi.

Antalya Belek’te 2019 yılında hizmete açılan ve 49 tenis kortuyla bölgenin en büyük tenis merkezlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Megasaray Tenis Akademi, Anadolu Efes’in başarılı koçu Ergin Ataman’ı ağırladı. Etkinlikte bir gösteri maçı da yapan Ataman, basketboldaki başarısını tenis kortuna da yansıttı. Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcusu Süleyman Deniz Gürsoy ile eş olan Ergin Ataman, milli tenisçi Ada Kumru ve MTA başantrenörü Alaaddin Karagöz’ün karşısına çıktı. Tek set oynanan karşılaşmada skorun 3-3 olmasıyla beraber koç Ataman dostluğun kazandığını belirterek maçı tamamladı.. Ataman, karşılaşma sonrasında genç tenisçilerle fotoğraf çektirmeyi de unutmadı.

Etkinlikte açıklamalar da yapan Ataman, “Anadolu Efes olarak 41 yıldır altyapıya Türkiye’de en büyük yatırım yapan basketbol kulübüyüz. Bunun da meyvelerini aldık. Bugüne kadar Türk basketbolunun yetiştirdiği en önemli oyuncuları kulübümüzden çıkardık” ifadelerini kullandı.

Şahinler Holding Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Şahin, tecrübeli başantrenöre raket ve forma hediye etti.

Kaynak: DHA