19 Temmuz 2024
İzmit Belediyespor

İzmit Belediyespor Ekibi Hedeflerini İlerletti

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde ikinci sezonunu geçiren İzmit Belediyespor ekibi, Türkiye Kupası mücadelesinde de finalde kaybetmişti. Ligi ise 5’inci sırada tamamlamayı başararak, Avrupa’da mücadele etme hakkı elde eden ekip, başarılarının ise kalıcı olmasını amaç ediniyor.

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde ikinci sezonunu geçiren İzmit Belediyespor ekibi, bu sezon ki performansı ile dikkatleri çekti. Türkiye Kupası’nda da final mücadelesini Fenerbahçe Öznur Kablo ekibine karşı gerçekleştiren başarılı ekip, son maçından ise mağlup ayrılmıştı.

Ligde 5’inci sırada yer alarak Avrupa’da mücadele etme hakkını elde eden İzmit Belediyespor ekibi, başarılarının ise daha kalıcı olmasını istiyor.

2017-2018 sezonunun sonunda gerçekleşen Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi play-off mücadelesinin final oyununda Mersin Basketbol seriyi 3-1 kazanmıştı. Bu maçın ardından Süper Lig’e çıkma fırsatını kaybeden ekip, Yakın Doğu Üniversitesi’nin faaliyetlerini sonlandırma kararı alınmıştı. Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından verilen karara göre de İzmit Belediyespor Süper Lig’e davet edilmişti.

Transfer Çalışmaları Devam Ediyor

Tarihinde ilk defa Kadınlar Basketbol Süper Ligi’in 2’inci sezonunda ise ekip, Türkiye Kupası’nda ilk defa finale kalma başarısı gösterdi.

FIBA Kadınlar Avrupa Ligi’nde ön eleme oynama durumunda olan İzmit Belediyespor ekibi, federasyondan gelecek yazıyı da beklerken, transfer çalışmalarını da sürdürüyor.

Güncel Yazılar