17 Haziran 2024
Sinan Güler

Basketbol Süper Ligi’nin Geleceğine İlişkin Toplantı Gerçekleşti

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve sonrasında küresel bir salgın halini alan yeni tip koronavirüs, tüm dünyayı olumsuz bir şekilde etkiledi. Salgın sebebiyle dünyanın tüm spor organizasyonları ertelenirken, liglerin de neredeyse tamamı askıya alındı. Süper Lig’in akıbeti için de toplantı gerçekleşti.

Tüm dünyada spor müsabakalarının, organizasyonların ve liglerin durmasına neden olan yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin Basketbol Federasyonu’ndan da Süper Lig’in durumuna ilişkin toplantı gerçekleşti.

Süper Lig’de yer alan takımların akıbeti için ve basketbolun da geleceği için yapılan toplantıya, ligdeki 16 takımın yetkilisi katılım sağladı. Oyuncuları temsilen katılım gösteren isim ise Sinan Güler oldu.

Ligin Sezon İçin İptali İstendi

Sinan Güler’in oyuncuları temsil etmek üzere katılım gösterdiği toplantıda, tüm kulüpler ligin sezon için iptal olmasını talep etti. Öte yandan oyuncu temsilcisi Sinan Güler de, bu kararı destekleyici nitelikte konuştu.

Süper Lig’in tamamen iptal edilmesi veya şu anki mevcut durumuyla tescil edilmesi ile ilgili de görüş birliğine varılamayan toplantıda, federasyon da karar verebilmek adına ay sonuna kadar kulüplerden süre istemiş olduğunu belirtti.
Ayrıca Avrupa’da oynayan ekiplerin haricindeki kulüplerin de yabancı oyuncularını kendi ülkelerine göndermiş olduğu öğrenildi.