20 Haziran 2024
İsmail Karabilen

İsmail Karabilen Afyon Belediyesi Ekibine Dahil Oldu

ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele ede HDI Sigorta Afyon Belediyesi ekibi, yeni sezon için transfer çalışmalarına devam ediyor. Kulüpten yapılan açıklamaya göre kadroya alınan yeni isimlerden biri de Fenerbahçe Beko oyuncusu İsmail Karabilen oldu.

Basketbola verilen uzun tescil arasının ardından, yeni sezon için hazırlıklara tempolu bir başlangıç ile geçildi. Yeni sezonda çok daha iddialı kadro kurmak isteyen spor kulüpleri, yeni isimleri renklerine bağlamayı da sürdürüyor.

ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden HDI Sigorta Afyon Belediyesi ekibi de bu süreçte kadrosunu güçlendiren isimler arasında yer alıyor. Kulüpten yapılan açıklamaya göre ekip, son olarak Fenerbahçe Beko’dan transfer gerçekleştirdi.

Sarı lacivertli takımın başarılı isimleri arasında yer alan İsmail Karabilen ile anlaşmaya varan Afyon temsilcisi, transfer çalışmalarına ise devam ediyor.

A Takım’da da Forma Giyiyor

2013 yılından bu yana Fenerbahçe Beko ekibinde forma terleten başarılı oyuncu, ayrıca 2019-2020 sezonunda da A Takım bünyesinde parkelerde yer almaya başlamıştı.

19 yaşındaki genç oyuncu, sarı lacivertli takımın ise 18 Yaş Altı takımlarında mücadele eden yetenekli isimler arasında yer alıyordu.

2017-2018 sezonunda Kaunas’taki Adidas Next Generation EuroLeague turnuvasında 11.0 ve 2018-2019 sezonunda Belgrad’taki turnuvada da 14.3 sayı ortalamalarıyla parkede yer aldı.

Güncel Yazılar