20 Haziran 2024

Golden State Warriors’dan Shaun Livingston ve Leandro Barbosa’ya Yeni Görev

NBA takımlarından Golden State Warriors eski oyuncularından Shaun Livingston’ı oyuncu işleri direktörlüğüne getirdi. The Athletic’in haberine göre, 2014-2019 yılları arasında Golden State Warriors formasıyla üç NBA şampiyonluğu kazanan Shaun Livingston oyuncu işleri direktörlüğüne getirilmesine ilişkin olarak şunları söyledi:

“Hep bu yoldan gitmek istedim. Yeni işimde başarılı olmayı umuyorum. Yeni görevimde çok fazla sorumluluğum olacak. Bu devirde bir siyahi olarak Golden State Warriors’da görev almaktan dolayı çok mutluyum.”

Bu arada Golden State Warriors, geçtiğimiz günlerde emeklilik kararını açıklayan eski oyuncularından Leandro Barbosa ile oyuncu mentor koçu olarak anlaştı. 37 yaşındaki Barbosa 2003 NBA draftinde 28. sıradan San Antonio Spurs tarafından seçilmişti. NBA kariyerine Phoenix Suns formasıyla başlayan Leandro Barbosa 2007 yılında yılın altıncı adamı seçilmişti. Daha sonra Boston Celtics ve Golden State Warriors formalarını terleten Brezilyalı yıldız Shaun Livingston ile beraber Warriors’da 2015 yılında ilk NBA şampiyonluğunu kazanmıştı.  

Yaz döneminde sezon sakat oyuncuların iyileşmesiyle birlikte 2020-2021 sezonunda iddialı olmak isteyen Warriors 2020 NBA draftinde ikinci sıradan seçme hakkına sahip.

One thought on “Golden State Warriors’dan Shaun Livingston ve Leandro Barbosa’ya Yeni Görev

  1. Drafttan sonra GSW harika bir takım olacak. Curry ve Thompson basketbola açlar.

Comments are closed.