19 Haziran 2024

Gigi Datome, Olimpia Milano Televizyonuna Konuştu

Ülkemizde beş sezon Fenerbahçe Beko formasını terleten Gigi Datome, bu yaz transfer olduğu Olimpia Milano televizyonuna röportaj verdi. Datome, yeni sezonda Olimpia Milano ile beklentilerini, Fenerbahçe yıllarını ve NBA kariyeri hakkında açıklamalarda bulundu.

Yeni takımıyla birlikte İtalya’da şampiyonluklar kazanmak istediğini aktaran yıldız oyuncunun açıklamaları şu şekilde:

İtalya’da Şampiyonluk Yaşamak İstiyorum

“Kariyerim boyunca farklı takımların formasını giydim ve birçok başarı kazandım. Fakat İtalya’da rotasyonun ana parçası olarak şampiyonluk yaşamadım. Geçmişte Siena döneminde bir şampiyonluk yaşamıştım, fakat o dönem önemli bir oyuncu değildim. Bu sezon Olimpia Milano’nun başarısında önemli bir rol üstlenmek istiyorum. Hedefimiz Turkish Airlines Euroelague’de sıralamamızı iyileştirmek. İtalya’da kazanmak hiç deneyimlemediğim ve kariyerime eklemek istediğim bir şey.”

Fenerbahçe Taraftarından Hala Mesaj Alıyorum

Veteran forvet, Fenerbahçe Beko’daki beş yıllık kariyerini ve ayrılışından sonra taraftarlardan aldığı desteği şu cümlelerle anlattı:

“Fenerbahçe Beko harika bir taraftara sahip. Bizi hep desteklediler. Biz de onları mahcup etmedik ve elde ettiğimiz tüm başarılarla onları onurlandırdık. Taraftarlarımızı oynadığımız oyunla gururlandırdığımızı düşünüyorum. Ruhsal olarak Fenerbahçe’ye, İstanbul’a, Türkiye’ye çok yakındık. İstanbul’da yaşamaktan çok mutluydum. Benim için taraftarların gönlünü fethetmek kolay olmadı. Euroleague MVP’si olan Nemanja Bjelica’nın yerine takıma transfer olmuştum. Kimileri başlangıçta biraz şaşkındı. Aslına bakarsanız Fenerbahçe kariyerimde 4’ten çok 3 numara gibi oynadım. Ama zamanla taraftar beni benimsedi ve sevdi. Hala Fenerbahçe taraftarından mesajlar alıyorum. Basketbol kariyerimdeki beş yılı İstanbul’da geçirdim. Benim için çok güzel bir tecrübeydi. “

Detroit Pistons ve Boston Celtics formalarıyla NBA deneyimi de yaşayan Gigi Datome, bu tecrübesine ilişkin olarak şunları söyledi:

“Benim için çılgınca bir deneyimdi. Etrafımda birçok insan bana şüpheyle yaklaşırken kendime güvenmek zorundaydım. Bu durum beni daha güçlü kıldı. Kariyerimi oynamaktan keyif aldığım Boston Celtics’te bitirdim. NBA’de iki sezon geçirmek çok farklı bir deneyimdi. Yaşadığım hayal kırıklıkları memnuniyetten daha büyük olmasına rağmen, bunu deneyimlediğim için mutluyum. Benim için Detroit Pistons ve Boston Celtics forması altında oyuncu olarak bir şeyler yapmış olmak çok şey ifade ediyor.”