16 Nisan 2024
Basketbol

ING Basketbol Ligi’nde Denizli Basket Heyecanı

Türkiye Basketbol Ligi temsilcilerinden Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’in ING Basketbol Süper Ligi’ne alınmaması sonrası itiraz gelmişti. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu’nun yapılan itirazın kabul edildiği öğrenildi.

Türkiye Basketbol Ligi temsilcilerinden olan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, ING Basketbol Süper Ligi’ne alınmamıştı. Konuya ilişkin yapılan itiraz, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu tarafından kabul edildi.

Yaşanan gelişme üzerine, Türkiye Basketbol Federasyonu, Süper Lig’e katılma isteği olan takımlara 18 Eylül’e kadar yeni başvuru hakkı imkanı tanıdı.

Yeni Başvuru Hakkı Tanındı

Böylelikle Türkiye Basketbol Ligi takımları 18 Eylül 2020 tarihine kadar yeni başvuruda bulunabilecekler.

Önceki sezon Kovid-19 salgını sebebiyle tescil edilen ve sonuçların ilan edilmediği basketbol liglerinde, yeni sezon mücadeleleri için ise hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

Kovid-19 salgını nedeniyle sona ermeden noktalanan Türkiye Basketbol Ligi’nde, puan sıralamasına gereken şartları yerine getiren 15 takım yer alıyor.

Teminat mektubunu sunan yeni takım ise, ligin 16’ıncı takımı olarak kayıtlara geçmiş olacak.

Öte yandan ligde lider olan Petkimspor ise, öncesinde Bakırköy Basket yerine Süper Lig’e alınmıştı. Türkiye Basketbol Ligi’nde önceki sezonu Fethiye Belediyespor ikinci, Denizli Basket ekibi ise üçüncü sırada tamamlamıştı.

Güncel Yazılar