16 Nisan 2024
Işıl Alben

Işıl Alben: “Bu Sezon Büyük Başarılar Hedefliyoruz.”

Sezon sonunda Galatasaray’dan ayrılıp BOTAŞ ile anlaşan A Milli Takım kaptanı Işıl Alben, yeni sezon öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Galatasaray formasıyla 12 sezon geçiren Işıl Alben 14 yıl aranın ardından döndüğü BOTAŞ’ta başarılar kazanmak istediğini dile getirdi.

BOTAŞ’ın hem kendi kariyerinde hem de kadın basketbolunda önemli bir yere sahip olduğunu aktaark Işıl Alben: “Bu sezon takımımızda önceliği yerli oyunculara verdik. Şampiyonluk yarışında oldukça zorlu rakiplerimiz var. Bu sezon başarılı olmak istiyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz.” dedi.

“Yerli Oyuncu Rotasyonumuz Kuvvetli”

Bu sezon yaz döneminde BOTAŞ olarak kadrolarına tecrübeli yerli oyuncular kattıklarını anlatan Işıl Alben; “Ayşe Cora, Bahar Çağlar, Tilbe Şenyürek gibi tecrübeli ve milli takımda oynayan oyuncularımız var. Bu sezon Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde takımlar parkede iki Türk oyuncu bulundurmak zorunda olacak. Bunun bizim için avantaj olacağını düşünüyorum; çünkü yerli oyuncu rotasyonumuz son derece geniş ve tecrübeli. Bu sezonki diğer avantajımızsa takıma yeni katılan oyuncuların birbirlerini çok iyi tanıyor oluşu. Beraber oynama alışkanlığına sahibiz.” dedi.

Kadroda, A Milli Kadın basketbol takımının iskeletini oluşturan birçok oyuncunun yer aldığını söyleyen Işıl Alben: “Bu sezon elde edeceğimiz başarı ve yakalayacağımız uyum milli takım için de önemli olacak.” şeklinde konuştu.

“Galatasaray ile Derin Bağlarım Var”

12 sezon formasını giydiği ve gerek Avrupa gerekse ligde büyük başarılar kazandığı Galatasaray’dan ayrıldığı için kırgın olmadığı aktaran Işıl Alben: “Sarı kırmızlı kulüpte kaptanlık yaptım. Galatasaray ile derin bağlarım var. Sonuçta Galatasaray taraftarı olduğum kulüp. Ama artık BOTAŞ’ın oyuncusuyum. Burada başarılar elde etmek istiyorum.” dedi.

Ülkemizde kadın basketbolunun en önemli isimlerinden biri olan ve aynı zamanda A milli takımın kaptanlığını yapan Işıl Alben spor okulu projelerine devam ettiğini söyledi. Yaklaşık beş yıl önce kurduğu spor akademisinde faaliyetlerin sürdüğünü aktaran yıldız basketbolcu akademinin bir şubesini de Ankara’da açmak istediğini duyurdu.

.