20 Haziran 2024

Indiana Pacers Koç Arayışlarını Sürdürüyor

Bu sezon doğu konferansı play-off ilk turunda Miami Heat’e 4-0 ile elendikten sonra Nate McMillan ile yolları ayıran Indiana Pacers’da koç arayışları hız kazandı. ESPN’den Adrian Wojnarovski’nin haberine göre, San Antonio Spurs’de Gregg Popovich’in yardımcısı Becky Hammon ve Sacramento Kings’in eski koçu Dave Joerger bu görev için en kuvvetli adaylar.

Koçluk görevi için henüz kesin kararını vermeyen Indiana Pacers, Adrian Wojnarowski’nin raporuna göre birkaç adayla daha görüşme yapacak. Listede yer alan isimler arasında San Antonio Spurs asistanı Will Hardy yanı sıra, Miami Heat asistanları Dan Craig ve Chris Quinn yer alıyor.

Son Üç Sezonda Play-offlarda Başarı Gelmedi

Geçtiğimiz üç sezonda iyi performans sergileyen Indiana Pacers, play-off oynamayı başarsa da, NBA play-offlarında bir türlü ilk turu geçmeyi başarmadı. Son üç sezonda Cleveland Cavaliers’a 4-3, Boston Celtics ve Miami Heat’e ise 4-0’lık skorlarla serileri kaybetmişlerdi.

Indiana Pacers yönetimi koçluk görevi için NBA genelinde geniş bir liste hazırladı. Listede yer alan diğer isimler arasında öne çıkanlarsa Philadelphia 76ers asistanı Ime Udoka ve Milwaukee Bucks’da Mike Budenholzer’ın yardımcılığını yapan Darvin Ham. Ayrıca Brooklyn Nets ile başarılı bir bubble performansı çizen ve Steve Nash’in görevi gelmesiyle yardımcılığına getirilen Jacques Vaughn da adaylar arasında yer alıyor.