20 Haziran 2024
Galatasaray

Galatasaray Basketbol Takımından Kötü Haber Geldi

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, spor faaliyetlerine de olumsuz etki etmeyi sürdürüyor. Basketbolda önceki sezonun tescil olmasına sebep olan Kovid-19 salgını, yeni sezon hazırlıkları sürecinde tekrar endişe vermeye ise neden oldu. Edinilen bilgilere göre Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’nda bir oyuncunun testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

 

Koronavirüs salgını, tüm dünyada etkisini göstermeye hala devam ediyor. Bu zorlu süreçten etkilenenler arasında ise özellikle spor faaliyetleri ilk sırada yer alıyor.

 

Kovid-19 tedbirleri kapsamında Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından tescil edilen 2019-2020 sezonunun ardından, yeni sezon için hazırlıklar devam ediyordu.

 

Basketbola adeta hasret kalınan dönemde ise, Galatasaray Spor Kulübü’nden kötü haber geldi.

 

Karantinaya Alındı

 

Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklamaya göre, Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’nda bir oyuncunun Kovid-19 testinin pozitif çıktığı belirtildi.

 

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı oyuncuları, teknik kadro, performans, sağlık, idari ve destek kadrolarındaki çalışanlar için sponsor hastanesi Medical Park’ın katkıları ile test yapıldığı bildirildi. 25 Ağustos Salı günü yapılan Kovid-19 PCR test sonuçlarına göre, bir oyuncuda koronavirüs testinin pozitif çıktığı ifade edildi.

 

Test sonucu yeni sezon öncesi endişeye neden olurken, sporcunun ise karantinaya alındığı öğrenildi.

Güncel Yazılar