17 Haziran 2024
Çağla Nur Uzundurukan

Çağla Nur Uzundurukan’ndan Sponsor İsyanı

Türkiye İşitme Engelliler Kadın Basketbol Milli Takımı oyuncusu Çağla Nur Uzundurukan, sponsor sıkıntısı çektiğini bildirdi.

Türkiye İşitme Engelliler Kadın Basketbol Milli Takımı’nda forma giyen genç oyuncu Çağla Nur Uzundurukan, takımının sponsor şikayetini dile getirdi. Takımı rakiplerin değil, ekonominin zorladığını söyleyen basketbolcu, şu an tüm giderleri Türkiye Basketbol Federasyonu’nun karşıladığını ifade etti. Toplamda 24 branş olduğunu ve federasyonun yetişmekte zorlanacağını da ekleyen oyuncu, 4 yıldır aynı kıyafeti giydiklerine de dikkat çekti.

Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan destek almadıklarını söyleyen Çağla Nur Uzundurukan, başarılı olmalarına rağmen destek almadıklarını belirtti.

Dört Yıldır Aynı Kıyafeti Giyiyoruz

Bu sene bir hastane sponsoru olduklarını da belirten basketbolcu, bundan sonra sponsor sayılarının artması için de dilekte bulundu. Cihaz sayesinde duyabildiğini ve onu çıkardığında hiçbir şey duyamayacağını söyleyen Uzundurukan, dört yıldır da aynı kıyafeti giydiklerini ve yalnızca formaların değiştiğine dikkat çekti.

Koronavirüs ndeniyle kamp yapmadıklarının da altını çizen oyuncu, koronavirüs vaka bildirimi gerçekleşmeseydi mart ayı başında da toplanacaklarını ekledi. Ayrıca takım olarak iki turnuva için de umutlu olduklarının altını çizen sporcu, ülkeyi de en iyi şekilde temsil edeceklerine inandıklarını vurguladı. İyi bir sonuç almak için de ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını ifade etti.

Güncel Yazılar