20 Nisan 2024
Mustafa Alpay

Almanya’da 1. Basketbol Ligi İçin Onay Çıktı

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Almanya’da Mart ayının başlangıcında ertelenen 1. Basketbol Ligi için hareketlenmeler başladı. Bavyera eyalet hükümetinin de sezonun tekrardan başlaması için onay verdiği öğrenildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle Almanya’da askıya alınan 1. Basketbol Ligi’nin tekrar başlaması için Bavyera eyalet hükümetinden izin çıktı. 2019-2020 sezonu Münih şehrinde 10 takımın da içerisinde bulunduğu turnuva ile tamamlanacak.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, turnuvanın oynanması için hazırlıkların yapıldığı belirtildi. Bu çerçevede hijjen ve güvenlik tasarısı da İçişleri ve Çalışma bakanlarına ve Bavyera hükümetine sunuldu. Sunulan tasarının onayının ardından ise basketbolda hareketlenmeler başladı.

Testler Sık Sık Tekrar Edilecek

Açıklamada, takımların bulundukları şehirlerde antrenmanlara başlayabileceği belirtilirken, turnuvanın Haziran ayının ilk haftasında Münih’te başlayacağı bildirildi. Herkesin sağlığının korunmasının hedeflenmiş olduğu süreçte, turnuvanın da 3 hafta süreceği belirtildi.

Fikstürün gelecek hafta açıklanacağı ifade edilirken, testlerin de sık sık tekrarlanacağına özellikle dikkat çekildi.

Seyircisiz oynanacak maçların Bayern Münih’in mücadele ettiği Audi-Dome’da yapılacağı da tasarıda yer verilen bilgiler arasında yer aldı.

Öte yandan Mart ayında askıya alınan Bundesliga maçları da, geçtiğimiz hafta itibariyle Almanya’da seyircisiz olarak oynanmaya başlandı. Kovid-19 salgınının ardından normal hayata dönüşün sinyalleri de böylelikle verilmiş oldu.

Güncel Yazılar