23 Nisan 2024
Bundesliga

Almanya Basketbol Federasyonu’ndan Bundesliga Kararı

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle dünyanın neredeyse her yerinde ligler süresiz olarak askıya alındı. Hem spor kulüpleri hem de sporcular tarafından merak edilen sürece ilişkin ise Almanya Basketbol Federasyonu’ndan beklenmekte olan karar açıklandı. Bundesliga için verilen karara göre 10 takımlı bir turnuva formatı ile lig tamamlanacak.

Salgının bu dönemde en fazla etkilediği bölgelerden biri olan Avrupa’da da çok sayıda lig, bu sebeple süresiz olarak askıya alınmıştı. Almanya Basketbol Bundesliga da bunlardan biriydi.

Maçların geleceğine ilişkin ise spor kulüplerinin ve sporcularının merakla beklediği karar açıklandı. Almanya Basketbol Federasyonu, maçların 10 takımlı bir turnuva formatı ile tamamlanacağını ifade etti. Tek bir şehirde yapılacak olan turnuvanın şehrinin ise 4 Mayıs tarihi açıklanacağı belirtildi.

Turnuvaya Katılacak Takımlar

Öte yandan müsabakaların öncesinde de organizasyon içerisinde yer alacak olan herkese hastalığın bulaşmamasına ilişkin garanti verilmiş olunacak. Finallerde yer alacak olan 10 takımın da, 5’li iki grup şeklinde mücadelesi sağlanacak.

Seyirci olmadan oynanacak olan maçlar toplamda 3 hafta sürecek ve gruplarında en üst sırada yer alan takımlar da çeyrek final, yarı final ve final mücadelesine imza atacak.

Turnuvaya, , ALBA Berlin, Oldenburg, RASTA Vechta, Brose Bamberg, Göttingen, Ratiopharm Ulm ve Fraport Skyliner, Bayern Munich, MHP Riesen Ludwigsburg, Crailsheim takımları katılacak.