26 Mayıs 2024

Seth Curry, Ağabeyi Stephen Curry Yüzünden Warriors’ı Reddetmiş!

NBA‘de zaman zaman gündeme gelen konulardan biri de Seth Curry‘nin neden Golden State Warriors‘ı reddettiği.

Kardeşlik dünyanın en güzel duygularından biri elbette ama zaman zaman ilişkiler de zor olabiliyor, özellikle iki taraf da aynı iş ile uğraşıyorsa…

NBA sahnesinde de bunu hisseden oyunculardan biri kuşkusuz Seth Curry. Dallas Mavericks‘in başarılı şutörü, bu alanda ligin en iyilerinden biri olsa da ağabeyi Stephen Curry’nin bambaşka bir yerde olduğu da gerçek. Hatta öyle ki bir çok NBA severe göre Stephen’ın müthiş ve yüzdeli şutları basketbolun değişimine sebep oldu.

Austin Rivers’ın organize ettiği podcaste konuk olan Seth Curry, Warriors’ın teklifini neden reddettiğini açıkladı:

Dürüst olmak gerekirse, Stephen’le birlikte oynamayı düşündüm. Kariyerimin başlarında Warriors‘ta çok daha küçük bir rol oynama şansım vardı. Fakat onları her zaman reddettim çünkü asla onun takımında oynamak istemedim. Stephen’a karşı rekabet etmeyi tercih ederim. Gitseydim onunla kıyaslanacaktım. Onun takımında olsam da olmasa da bir şekilde hep Stephen’in gölgesinde olacağım fakat aynı takımda olsaydım bu çok daha büyük bir gölge olacaktı. Bu yüzden kendi yolumu oluşturmayı tercih ettim.

2013 Draftı’nda herhangi bir takım tarafından seçilmeyen Seth, NBA kariyerine iyi başlayamadı ve kendisine bir rol edinmekte zorlandı. Ama son yıllarda sergilediği performansla istediği rolü almayı başardı. 29 yaşındaki Curry bu sezon 59 maça çıkarken 12.6 sayı, %45.3 3sayı, 2.4 ribaund, 2.0 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.