27 Mayıs 2024
Beşiktaş

Beşiktaş Sedat Ali Karagülle ile Anlaştı

Yeni sezon için hazırlıkların devam ettiği süreçte, Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı kadrosunu güçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Kara Kartal ekibinden yapılan açıklamaya göre, oyun kurucu mevkide mücadele eden Sedat Ali Karagülle ile anlaşmaya varıldı.

Uzun bir süredir basketbola ara verilen dönemin ardından, yeni sezon için hazırlıklara tüm hızıyla devam ediliyor. Gelecek sezonda daha iddialı bir takım kurmak isteyen spor kulüpleri de bu süreçte transfer çalışmaları ile takviyelerini sürdürüyor.

Yeni sezon hazırlıklarını sıkı bir çalışma programı ile devam ettiren Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı da bu süreçte yeni isimleri renklerine bağlamayı sürdürüyor. Siyah beyazlı kulüpten yapılan açıklamaya göre ise, oyun kurucu mevkide mücadele eden Sedat Ali Karagülle ile anlaşmaya varıldığı belirtildi.

Oyun Kurucu

Transfere ilişkin açıklama Beşiktaş’tan geldi. 21 yaşında olan ve 1.90 metre uzunluğa sahip Sedat Ali Karagül, yeni sezonda Kara Kartal ekibinde forma terletecek. 3 yıllık anlaşmanın sağlandığı sporcu, siyah beyazlı kulüple olan sözleşmesine de imzasını attı.

2017-2018 sezonunda Bandırma Kırmızı ekibinde mücadele eden oyuncu, toplamda 35 lig maçında yer aldı. 6.6 sayı ve 2.4 ribaunt ortalamaları ile dikkatleri çeken sporcu, sonraki sezonda da 28 lig maçında yer aldı. 5. 8 sayı ve 1.6 ribaunt ortalamalarına sahip olan oyuncu, geçtiğimiz sezonda da 20 lig maçında yer aldı.

Güncel Yazılar