19 Temmuz 2024

Bahçeşehir Koleji Unics Kazan Karşısında Son Topta Kaybetti!

7Days Euro Cup A grubu ikinci maçında Unics Kazan ile temsilcimiz Bahçeşehir Koleji Rusya’da karşı karşıya geldi. Güçlü rakibi karşısında maç boyunca başta Alex Perez olmak üzere iyi direnen Bahçeşehir Koleji maç topunu değerlendiremeyip karşılaşmayı 89-88 kaybetti.

İki takım da hücumda maça etkili başlarken Bahçeşehir Koleji ilk çeyrekte Alex Perez ve Erick Green’den bulduğu 20 sayıyla maça tutundu. İkinci periyotta Green ve Perez ikilisinin kenarda olduğu bölümde hücumda zorlanan Bahçeşehir Koleji, Unics Kazan karşısında devreyi 48-47 geride kapattı.

Üçüncü periyoda savunmada etkili başlayan Unics Kazan çeyreğin ilk beş dakikasında farkı 10 sayıya kadar çıkardı. Maç genelinde yayın gerisinden son derece yüzdeli oynayan Rus temsilcisi üçüncü çeyrekte bulduğu ikinci şans sayılarıyla son bölüme 9 sayı farkla önde girdi.

Son periyotta savunmada sertleşen Bahçeşehir Koleji hücumda Alex Perez ve İsmet Akpınar’ın katkılarıyla bitime 5 dakika kala skoru eşitledi. Maçın sonu büyük çekişmeye sahne olurken Bahçeşehir Koleji bitime 54 saniye kala Alex Perez’in basketiyle 87-88 öne geçti. Unics Kazan bitime üç buçuk saniye kala bulduğu basketle 89-88 öne geçerken Bahçeşehir Koleji son topu değerlendiremedi ve maçı kaybetti.

Bu sonuçla A grubunda ikinci maçında ikinci mağlubiyetini alan Bahçeşehir Koleji’nde Alex Perez 33 sayıyla yıldızlaşırken bu performansı galibiyet için yetmedi. Unics Kazan’da ise Jamar Smith 25 sayı, NBA patentli Isaiah Canaan ise 15 sayı ve 7 asistle galibiyeti getiren isimler oldu.

Maçın Tüm İstatistikleri İçin Tıklayın

Çeyrek Skorları:

1. Çeyrek: 26-25

2. Çeyrek: 22-22 (48-47)

3. Çeyrek: 22-14 (70-61)

4. Çeyrek: 19-27 (89-88)