18 Nisan 2024

Turkish Airlines Euroleague’de Koronavirüs Vakaları Artıyor

Turkish Airlines Euroleague’de yeni sezonun başlamasıyla birlikte mücadele eden 18 takımda artan koronavirüs vakaları dikkat çekiyor. Eurolegue’in ilk haftasında Barcelona ve CSKA Moskova takımlarında görülen vakaların ardından Khimki takımı da üç oyuncusunun koronavirüse yakalandığını duyurdu.

Turkish Airlines Euroleague’in ilk haftasının ardından Barcelona başantrenör Sarunas Jasikevicius ve yardımcı koç Darius Maskoluinas’in koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurmuştu. Katalan ekibinin hafta sonu Liga Endasa’da oynanması planlanan Gipuzkoa Basket maçı iptal edildi.

CSKA Moskova ise Turkish Airlines Euroleague’in ilk haftasında Barcelona deplasmanında kovid-19 testi pozitif çıkan Nikola Mulitinov, Semen Antonov ve Janis Strelnieks’i oynatamamıştı. Bir diğer Rus temsilcisi Khimki ise Euroleague’in ilk haftasının ardından kadrosundaki üç oyuncunun test sonucunun pozitif çıktığını duyurdu. Janis Tilma, Janis Mickey ve Evgeny Voronov’un koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyuran Rus temsilcisi ikinci haftada Litvanya temsilcisi Zalgiris Kaunas’ı ağırlayacak.

Turkish Airlines Euroleague protokolleri gereği takımlar kadrolarında sekiz sağlıklı oyuncu barındırabildiği sürece maçlara çıkabilecek. Aksi durumda maçlara çıkamayan takımlar 20-0 hükmen mağlup sayılacak.