25 Mart 2023

Zion Williamson: ”Kendime Olan Güvenim Yerine Geldi”

NBA’de 2022-23 sezonun ilk maçında New Orleans Pelicans, deplasmanda Brooklyn Nets karşısında 108-130 kazanarak sezona galibiyetle başladı. Geçen sezonu dizindeki sakatlıktan ötürü kaçıran All-Star kanat Zion Williamson, bir yıllık aranın ardından ilk maçında Nets karşısında 11/22 saha içi isabetiyle 25 sayı, 9 ribaunt, 3 asist ve 4 top çalma üretti.

Karşılaşmanın ardından takımın baş antrenörü Willie Green, Zion Williamson’un performansını överken zamanla daha iyi olacağına inandığını söyledi.

22 yaşındaki Zion Williamson ise Nets galibiyetinin ardından verdiği demeçte oynadıkça daha iyi performans sergileyeceğine inandığını ve gelişmek için sabırsız olduğunu şu şekilde dile getirdi:

“Oyunumda iyileştirmem gereken çok yer var. Hala takım arkadaşlarıma alışmaya çalışıyorum. Beklentilerin ne kadar yüksek olduğunu biliyorum ve sadece büyümek için heyecanlıyım. Takım arkadaşlarım bana yardımcı oluyor. Bana sadece agresif kalmamı, saldırmaya devam etmemi ve sadece kendim olmamı söylüyorlar. Yani benim köşemdeler, bu yüzden kendime olan güvenim yüksek kalacak.”

Nets maçı 82 maçlık bir maratonun sadece ilk adımı olsa da, sezon açılışında New Orleans için umut verici birçok işaret vardı. Williamson’ın göze çarpan performansının dışında, hazırlık dönemini sakatlığından ötürü kaçıran Brandon Ingram 25 sayı, CJ McCollum 21 hücumda takımı sırtladı. Herbert Jones ise oyunun her iki tarafında da her zamanki gibi her şeyi kapsayan bir etki yarattı.