18 Nisan 2024

Uğur Koştur: “Takımdan Beklentimiz Büyük”

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımlarından İzmit Belediyespor başkanı Uğur Koştur, Anadolu Ajansına açıklamalarda bulundu. Koştur, FIBA Avrupa Ligi eleme maçlarının İzmit’te oynanması için yaptıkları başvurunun kabul edildiğini bildirdi. Takımdan büyük beklentileri olduğunu vurgulayan Koştur lige iyi başladıklarını ve önlerinde zorlu bir fikstür olduğunu söyledi.

Başkan Uğur Koştur, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada kulüp olarak Avrupa Ligi maçlarının İzmit’te oynanması için yaptıkları başvurunun kabul edildiğini ifade etti. FIBA’yla Avrupa Ligi eleme maçlarının İzmit’te oynanması için anlaştıklarını ifade eden Koştur takımın son durumu hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Herbalife Nutrution Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ne iyi başladıklarını ifade eden Uğur Koştur, son hafta evlerinde BOTAŞ’a yenilmelerine rağmen gidişattan memnun olduğunu belirtti. Konuyla ilgili olarak AA’ya konuşan Koştur, şu açıklamaları yaptı:

“Dünkü mağlubiyetten sonra teknik ekiple bir araya gelip değerlendirmelerde bulunduk. Bugün de oyuncu grubuyla birlikte maçı değerlendirmesini yapacağız. Bu mağlubiyetten gerekli dersleri çıkaracağız. Önümüzde uzun bir maraton bulunuyor. Gelecek hafta ligde Beşiktaş ile karşılaşacağız. Bu karşılaşmanın ardından Avrupa Ligi’nde eleme maçına çıkacağız. Önümüzde zorlu bir fikstür var ve takımdan beklentimiz oldukça büyük.”

AA

Temsilcimiz İzmit Belediyespor FIBA Avrupa Ligi’nde Macar temsilcisi DVTA Mistolc ile 28 Ekim Çarşamba günü karşılaşacak. FIBA Avrupa Ligi’nde eleme turu tek maç üzerinden İzmit’te oynanacak.