27 Mayıs 2024

Şampiyon Lakers Yeni Sezon İçin Transfer Çalışmalarına Başlıyor!

Şampiyon Los Angeles Lakers yeni sezon da zirvede yer alabilmek için transfer çalışmalarına şimdiden başlıyor.

Hatırlayacağınız üzere geride bıraktığımız NBA takas döneminde Lakers, kısa rotasyonuna takviye yapabilmek için marketi incelemiş ama istedikleri hamleyi yapamamışlardı. O dönem Cleveland’da Lebron James ile birlikte forma giymiş olan Derrick Rose‘un ismi de sıkça gündeme gelmişt.

Yeni sezona şampiyon ünvanı ile girecek olan Lakers bu ünvanını koruyabilmek için takımı güçlendirmek, özellikle guard rotasyonuna bir takviye yapmak istiyor ve bu konuda gündeme gelen isim tekrar Rose oldu.

Heavy.com’un haberine göre Lakers, Detroit Pistons ile olası takas senaryolarını görüşme ve orta noktada buluşma konusunda oldukça hazır ve hevesli. Haberin detaylarında ismi verilmeyen ligdeki takımların genel menajerlerinden biri şu ifadeleri kullanmış:

Bence iki taraf da Ocak-Şubat aylarında bu takas konusunda isteksizdi. Lakers’ın serbest oyuncu piyasasında yapabileceklerini düşündüğü için büyük bir hamle ypamak istediğini sanmıyorum. (…) Yani ilgi vardı ama çok ciddi değildi. Artık her şey biraz değişti. Artık iki taraf da takasın çok daha olası olduğu bir noktada.

Eurohoops

Hatırlayacağınız üzere Lakers, Orlando fanusunda oynana maçlar öncesinde kadrosuna iki tecrübeli kısa Dion Waiters ile JR Smith ikilisini eklemişti ama bu isimlerden play-off macerasında pek katkı alamadılar.

Detroit cephesinde ise yeniden yapılanma süreci başlamış durumda. Andre Drummond ile Reggie Jackson’ın yüksek kontratlarından çıktılar ve artık kadrolarını genç oyuncularla güçlendirmek istiyorlar. Kış döneminde Pistons ile Lakers arasında yapılan görüşmelerde Kuzma ismi gündeme gelmiş, Lakers bu ismi göndermeyi kabul etmiş olsa da Pistons Rose ile yolları ayırmak istememişti. Bir diğer iddiaya göre Pistons Caruso’yu istiyor ancak bu konuda Lakers’ın nasıl bir cevap vereceği henüz merak konusu.