30 Eylül 2023

Beşiktaş Emlakjet ile İşbirliğine Gidiyor

Beşiktaş kulübü, basketbol takımı isim hakları yanı sıra göğüs reklamı ve Akatlar Spor Salonu’nun işletme haklarını kapsayan yeni bir sponsorluk anlaşması imzaladı.

Bundan böyle Beşiktaş önümüzdeki sezondan itibaren bir yıl geçerli olarak Beşiktaş Emlakjet olarak ING Basketbol Süper Ligi, FIBA Europe Cup‘da ülkemizi temsil edecek.

Vodafone Park’da gerçekleşen toplantıda Emlakjet firmasıyla yeni sponsorluk anlaşmasını duyuran Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, açıklamalarda bulundu.  

Sponsorluk anlaşmasına değinen Beşiktaş başkanı, yeni anlaşmayla beraber önümüzdeki sezon ligde daha rekabetçi olacaklarına inandığını şöyle açıkladı:

“Ekonomik olarak rakamların büyüdüğü, markaların başarılı olmak için daha fazla harcama yaptığı bu süreçte gerek futbol, gerek basketbol ve gerek amatör şubelere sponsor desteğinin ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. Basketbol takımımızın bu sene daha rahat bir sezon geçirip daha da başarılı olacağını düşünüyorum. Allah bereket versin, Allah size de daha çok versin. Siz de daha çok kazanın ki, seneye iki katını isteyelim. Yıl içinde de kapıyı çalarsak reddedilmeyeceğimizi de biliyoruz. Her iki tarafa da hayırlı olsun diyorum.”

İki sezon önce Bandırma ile yapılan anlaşmaya Bandırmaspor’un altyapısında bulunana tüm oyuncuları bünyesine katan Beşiktaş’ta başkan Ahmet Nur Çebi, bu sayede hem ülke basketbolunu oyuncu kazandırdıklarını hem de ekonomik anlamda gelir elde ettiklerini açıkladı:

“Geçen sene Bandırma’dan aldığımız genç çocuklarımız vardı. Onlarla inanılmaz başarılı bir sezon geçirdik. Ahmet Kandemir hocamız da altyapıya çok önem veriyor. Geçen sene Bandırma’dan aldığımız genç oyunculardan Alperen çocuğumuz çok başarılı oldu ve NBA’de çok güzel temsil ediyor. Şehmus kardeşimiz de Beşiktaş formasıyla oynayarak kulübüne ekonomik katkı verdi. Şu anda da 14-16 yaş arasında Bandırma’dan gelen genç çocuklarımız, tesislerimizde kalıp sporlarını yapıyorlar. Her birinin birer Alperen, birer Şehmus olduğunu görmekten mutluyum.”

Fanatik