25 Mart 2023

Ufuk Sarıca: “Bizim İçin Önemli Galibiyet”

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin ikinci haftasında Pınar Karşıya, deplasmanda Galatasaray NEF’i 70-72 yenerek ikinci maçından d galibiyetle ayrıldı.

Maçın ardından Karşıyaka’nın başarılı teknik patronu Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu. Maça oldukça kötü başladıklarını ve 15 sayı farkla geriye düşmelerine karşın asla pes etmediklerini vurgulayan deneyimli teknik adam şunları dile getirdi:

“Maç çok yakın skorlarla geçti bu da zaten final skorundan da belli. Sonunda kazanan Galatasaray Nef de olabilirdi ama biz özellikle çok kötü başladığımız, rakibimizin de çok yüzdeli, isabetli atışlarla başladığı maçı kazanarak bitirdik. Bu bizim için gerçekten önemli bir galibiyet.  Hatta bir galibiyetten fazlası.”

Yeni kurulan bir ekip olmasına karşın Pınar Karşıyaka çıktığı üç resmi maçı da kazanmayı bildi. Deneyimli teknik adam, Galatasaray NEF gibi güçlü bir rakip karşısında kazanmanın önemini şöyle vurguladı:

“Bu kadar yeni oyuncuyla, bazen taraftara karşı oynanan maçlarda sıkıntı yaşıyoruz çünkü henüz birbirimizi tam anlamıyla tanımıyoruz. 15 sayı geriye düştükten sonra geri dönüp bu maçı çevirmek gerçekten olağanüstü. Maç içerisinde yaptığımız hatalar oldu ama zaten bunları geliştirmek için çalışıyoruz. Buradan çok değerli bir galibiyet alarak İzmir’e döneceğiz. Hafta içi de Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde deplasmanda oynayacağız, umarım oradan da bir deplasman galibiyetiyle döneriz. Galatasaray Nef’i de kutluyorum, iyi mücadele ettiler. Onlar da Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde final adayı olan bir takım, iyi bir kadroları var. Burada böyle bir galibiyet almak bizim için önemliydi. Bu olağanüstü galibiyetten dolayı bütün ekibimi kutluyorum.”

Karşıyaka Spor Kulübü