27 Mayıs 2024
Maurizio Gherardini

RESMİ: Fenerbahçe Beko, Gherardini’nin Kontratını 2 Yıl Daha Uzattı

Fenerbahçe Beko, genel menajer Maurizio Gherardini‘nin sözleşmesinin 2 yıl daha uzatıldığını açıkladı.

Koç Obradovic ile yolların ayrılmasının ardından Fenerbahçe Beko‘da İtalyan yönetici Gherardini’nin durumu belirsizliğini koruyordu. Yönetim bu belirsizliği ortadan kaldırarak tecrübeli GM’in kontratını 2 yıl daha uzattığını duyurdu.

1992 – 2006 yılları arasında Benetton Treviso’da görev alan Gherardini, sonrasına NBA kariyerine başlamış ve Toronto Raptors ile Oklahoma City Thunder’da asistant GM görevlerinde bulunmuştu.

2014 yazında sarı lacivertlilerle anlaşan İtalyan yönetici, kulübün yeniden yapılanmasına liderlik etmiş ve 2016-17 sezonunda da Euroleague’de Yılın Yöneticisi seçilerek onurlandırılmıştı.

Kulüpten yapılan resmi açıklama şu şekildeydi:

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, yeni sezon planlamaları kapsamında, 2014 yılından bu yana genel menajerlik görevini üstlenen Maurizio Gherardini’yle, sözleşmesinin iki sezon daha uzatılması konusunda anlaşmaya varmıştır.

Fenerbahçe Beko’nun uzun süredir koruduğu istikrarın parke dışındaki mimarlarından olan ve 2017 yılında EuroLeague tarafından “Yılın Yöneticisi” seçilen Maurizio Gherardini, yeni sezonda da büyük başarılar için yola çıkacak olan takımımızda genel menajerlik görevini üstlenmeye devam edecektir.

Bu anlaşmanın Kulübümüz ve Genel Menajerimiz Maurizio Gherardini için hayırlı olmasını diliyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü