1 Mart 2024

Draymond Green Jordan Poole Kavgasına İstinaden Özür Diledi

Son NBA şampiyonu Golden State Warriors’un perşembe günkü antrenmanında Draymond Green, Jordan Poole ile yaşadığı tartışma sonucu, genç garda yumruk atmıştı. Warriors’ın kıdemli yıldızı Green, yaptığı bu davranıştan ötürü özür diledi. Yıldız oyuncu hakkında Warriors’un ilerleyen günlerde bir disiplin cezası vermesi bekleniyor.

İlk olarak The Athletic’in duyurduğu olayda Draymond Green’in Jordan Poole’a antrenman sırasında sert bir yumruk attığına ilişkin video dün kamuoyuna yansıdı.

Olaya istinaden konuşan genel menajer Bob Myres, Green’e takım içinde bir disiplin cezası vereceklerini duyurdu.

Draymond Green, NBA.com’un haberine göre Jordan Poole ile yaşadığı tartışmadan ötürü takımdan özür diledi. Warriors ile 4 NBA şampiyonluğu kazanan yıldız forvetin Cuma günkü antrenmana katılmadığı belirtildi.

Konuyla ilgili olarak konuşan takımın yıldız gardı Stephen Curry, Poole ile Green arasındaki tartışmanın başarılarını sekteye uğratmaması gerektiğini vurguladı.

“Böyle şeylerin üstesinden gelmek mümkün. Bu kavganın takımı bozmasına izin vermemeliyiz. Açıkçası bu konunun gündeme gelmesi talihsiz bir durum. Ama ekibimizin dokusuna, kim olduğumuza, bu iki adamın kim olduğunu bildiğimize ve nasıl üstesinden geleceğimize dair içimizde çok fazla güven var. İşimize odaklanıp harika basketbol oynamayla devam etmeye çalışmalıyız.”