20 Haziran 2024
Suzan Kınran

Suzan Kınran Yeteneğini Kanıtladı

Önceki sezonda Fenerbahçe Gelişim forması terleten forvet mevki oyuncusu Suzan Kınran, sporcu bursu elde etme başarısı gösterdi. Bu burs ile de yoluna Fenerbahçeli yıldız Nicole Powell’in koçluk görevinde yer aldığı University of California Riverside takımında forma giyecek.

Fenerbahçe Gelişim formasını terleten ve yeteneğini aldığı bursla kanıtlayan Suzan Kınran, yeni bir yola çıkıyor. Fenerbahçe yıldız isim Nicole Powell’in başantrenör görevinde yer aldığı University of California Riverside takımında ise bundan sonraki süreçte forma giymeye hazırlanıyor.

Basketbol kariyerine henüz 7 yaşındayken başlayan genç forvet mevki oyuncusu, 50’inci Yıl Spor Kulübü ile de kariyerine başlamıştı.

2013 yılında sarı lacivertli kulübe transfer olan sporcu, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün de 2001 jenerasyonu için de büyük bir yatırım olmuştu.

Art Arda Gelen Başarıları Dikkat Çekti

8 yıl süreyle farklı kategorilerde Fenerbahçe formasını terleten Suzan Kınran, 6 Türkiye Şampiyonluğu ve 1 Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Federasyon Kupasın mücadelesinde de yer aldı.

2016-2017 sezonunda kendi kategorisinde Türkiye’nin en iyi forveti de seçilen genç basketbolcu, toplamda 49 kez Milli Takım forması terletmiştir.

2016-2017 sezonunda U16 Milli Takım’ın da önemli isimlerinden biri haline gelen basketbolcu, ayrıca o yıl Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları’nda da 3’üncü olmuştur.

Genç oyuncu, 2019-2020 sezonunda da Doğa Koleji ile Okullar arası Dünya Şampiyonası’nda Dünya 2’inciliği tatmıştır.

Güncel Yazılar