29 Mayıs 2024

Igor Kokoskov: “Takım Olarak Karakter Gösterdik”

Turkish Airlines EuroLeague’in yedinci haftasında evinde konuk ettiği Rus temsilcisi Khimki’yi 83-71 mağlup eden Fenerbahçe Beko’da başantrenör Igor Kokoskov maç sonrası düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Khimki Moskova karşısında önemli bir galibiyet aldıklarını ifade eden Kokoskov Nando De Colo’nun yokluğuna rağmen takım olarak karakter gösterdiklerini ifade etti.

Igor Kokoskov’un maç sonu verdiği röportajdan satır başları şu şekilde:

“Aldığımız galibiyetten ötürü takım adına çok mutluyum. Bu akşam herkes yüreğiyle oynadı ve galibiyete katkıda bulundu. Nando’nun sakatlanmasının ardından herkes ekstra efor sarf etmesi gerektiğinin bilincindeydi. Maçtan önce karşılaşmanın zorlu geçeceğini biliyorduk. Eksik kalmamıza rağmen takım olarak karakter gösterdik. Bu şekilde kazanmak daha da anlamlı oluyor. EuroLeague’deki her galibiyet tabii ki önemli.”

“Kaydettiğimiz Gelişim Bizi Mutlu Ediyor”

Takım halinde maç planlarına sadık kaldıklarını aktaran Sırp antrenör rakibin hücum silahları Alexey Shved ve Erick McCollum’u iyi savunduklarını belirtti. Başarılı çalıştırıcı konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

“Maç planımıza sadık kalmayı başardık. Rakibin tehditlerinin farkındaydık ve ana hücum silahları Shved ve McCollum’u maç boyunca iyi savunduk. Yeni bir takım olmamıza rağmen geride kalan dönemde kaydettiğimiz gelişim beni mutlu ediyor. Panathinaikos şu ana kadar hem savunma hem de enerji açısında en kötü maçlarımızdan biriydi.”