25 Mart 2023

Sergio Scariolo ve Rudy Fernandez Almanya Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

FIBA EuroBasket 2022 yarı finalinde 16 eylül Cuma günü 21:30’da ev sahibi Almanya ile karşılaşacak İspanya’da, baş antrenör Sergio Scariolo ve kaptan Rudy Fernandez karşılaşma öncesi açıklamalarda bulundu.

İspanya’nın kağıt üzerinde son yılların en deneyimsiz kadrolarından birine sahip olmasına karşın EuroBasket’te son 4’e kaldıkları için oldukça memnun olduğunu ifade eden Scariolo, şunları dile getirdi:

“Bu kadar kaliteli ve zorlu bir şampiyonada ilk 4 takım arasında yer almakla bugüne kadar yapılanlardan memnuniyet duyuyoruz. Aynı zamanda yarışmaya devam etmek için sabırsızlanıyoruz.”

Almanya’nın, turnuvada kalan takımlar içinde en güçlü rakip olduğunu vurgulayan İtalyan teknik adam, rakibi şu şekilde analiz etti:

“Almanya şu ana kadarki en iyi takım, sadece sahip oldukları güçle değil, nasıl oynadıkları ile de. Evlerinde oynuyorlar, bu da bir başka önemli faktör. Oyuncular ve hakemler üzerinde çok fazla baskı yaratacak düşmanca bir ortam olacak. “Yeni bir meydan okuma ve kolay olmayacak. Elimizdeki her şeyle hazırlanmalı ve rekabet etmeliyiz. %80 ile basketbol sahasına gidersek bunun yeterli olmayacağını biliyoruz. Maçın ana yönü bireysel savunma olacak. Bizi boyaya sürüklemelerine ve fiziksel üstünlüklerini öne sürmelerine izin veremeyiz çünkü gerçekten kötü bir zaman geçireceğiz.”

Çeyrek finalde Finlandiya karşısında 11 sayı ve 5 top çalmayla galibiyette önemli rol oynayan takımın kaptanı Rudy Fernandez ise karşılaşma ile ilgili görüşlerini şöyle paylaştı:

“Bu anın tadını çıkarmalıyız. Bu grubun geri dönüp dönmeyeceğini bilmiyoruz. Bir kaptan olarak bu takımın hak ettiğini söylüyorum. Herkes alçakgönüllülükle çalışıyor. Madalya almanın inanılmaz bir ödül olacağını düşünüyorum. 24 oyuncuyla, neredeyse bir futbol takımıyla başladık ama şimdi takım burada ve bu adamlar iyi bir şeyi hak ediyor.”