16 Nisan 2024

Sergio Scariolo ve Lorenzo Brown Almanya Galibiyetinin Ardından Açıklamalarda Bulundu

İspanya, EuroBasket yarı final eşleşmesinde Almanya engelini devşirme oyuncusu Lorenzo Brown liderliğinde 96-91 aşarak finale yürüdü.

Karşılaşmanın ardından takımın deneyimli İtalyan teknik patronu Sergio Scariolo ve maçın en değerli oyuncusu seçilen Lorenzo Brown düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Deneyimli antrenör Scariolo’nun açıklamaları şu şekildeydi:

“Yeni bir oyuncunun gelmesi, oynamayı öğrenmesi, kağıt oynamayı öğrenmesi, çocuklarla bir araya gelmesi ve insani bakış açısından harika bir kimya yaratması için farklı bir şekilde resim yapamazdık. Sonra gün geçtikçe- gün liderlik yaratmak, takımın neye ihtiyacı olduğunu anlamak için emek harcadı. Ondan çok memnunuz ve umarız bu deneyimden zevk alır. Takım arkadaşları, onu bir insan ve ailemizde bir oyuncu olarak görmekten son derece mutlu.

Karşılaşmayı 29 sayı ve 6 asistle noktalayan Lorenzo Brown ise maçın ardından şunları dile getirdi:

“Birincisi, oradaki enerji harikaydı. Kalabalığın bu gece oynamaya geldiğini sanmıyorum. Maçın ilk topundan itibaren harika hissettim. Schröder inanılmaz çıktı ve oyunu da inanılmaz bir şekilde bitirdi. Bizim için çok cesaret gerekti. Alberto Diaz’a özel bir not vermem gerekiyor. Sonlara doğru geldi ve Schroder’a karşı harika bir savunma yaptı. Stratejimiz hücumları ve savunmaları için iyi çalıştı.”

Lorenzo Brown’un turnuva öncesi sakatlıkları bulunan Ricky Rubio, Alberto Abelde ve Sergio Lull’un yokluğunda kadroya yabancı kontenjanıyla dahil edilmesi İspanyol kamuoyundan tartışmalara yol açmıştı. Fakat görünüşe göre İspanya’nın finale çıkmasında başrolü üstlenen Amerikalı “La Familia’ya kendini kabul ettirdi.

“Koçun bakış açısından, buraya geldiğimden beri top hareketini öğütlüyordu. Takımda o yıldızın olmadığını biliyordu. Top hareketi kazanmanın anahtarıydı ve top hareketi takım çalışmasına dayanır. Bu, Geldiğimden beri stratejimiz buydu. Yakında Willy ve Juancho ile takımımızda o yıldıza sahip olacağız. Bu top hareketi ve birlikte oynama, bugünkü başarımızın ve bu turnuvadaki başarımızın anahtarıydı. Geriye bir maç kaldı, oynamaya hazırım.”

basketnews