27 Mayıs 2024

Chauncey Billups ve Larry Drew Los Angeles Clippers’da Tyronn Lue’nun Asistanları Oldu

Los Angeles Clippers’da Tyronn Lue’nun yardımcıları netleşti. Eski Detroit Pistons guardı Chauncey Billups ve Larry Drew Lue’nun yeni asistanları oldu. ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre Chauncey Billups ve Larry Drew Tyronn Lue’nun yeni asistanları olacak.

Los Angeles Clippers 2019-2020 NBA sezonunda konferans yarı finallerinde Denver Nuggets’a karşı 3-1 öndeyken 4-3 elendikten sonra Doc Rivers ile yollarını ayırmıştı. Koçluk görevine Rivers’ın asistanlarından Tyronn Lue’yu getiren Clippers önümüzdeki sezon mevcut kadrosuyla şampiyonluk adayları arasında gösteriliyor.

Chauncey Billups’un Kariyeri

Chauncey Billups NBA kariyerinde oyuncu olarak birçok takımın formasını giydi. Billups 2002-2008 yılları arasında Detroit Pistons ile beş sezon üst üste konferans finallerine yükselme başarısı gösterdi. 2004 sezonunda NBA finallerinde Los Angeles Lakers’i 4-1 ile geçerek NBA şampiyonluğuna ulaştı. Chauncey Billups ise o sezon final serisinde sergilediği performansla final MVP’si seçildi. 2008 yılında Pistons’dan ayrılan Billups geriye kalan kariyerinde Denver Nuggets, New York Knicks ve son olarak Los Angeles Clippers formaları giydi. Profesyonel kariyerini noktaladıktan sonra ESPN’de yorumculuk yapan Chauncey Billups son olarak Los Angeles Clippers’ın maçlarını yorumluyordu.

Larry Drew Kimdir?

Tyronn Lue’nun ekibine katılan Larry Drew ise koçluk kariyerinde daha önce Atlanta Hawks, Milwaukee Bucks ve Cleveland Cavaliers takımlarında görev yaptı. 2016 yılında Cleveland Cavaliers’da Tyronn Lue’nun yardımcılığını yaptığı dönemde birlikte çalışma fırsatı yakalayan Drew ve Lue o sezon NBA finallerinde Golden State Warriors’ı 4-3 yenerek şampiyonluğa ulaşmıştı.