18 Nisan 2024

Charlotte Hornets 2020 NBA Draftinde James Wiseman ile İlgileniyor

18 kasımda yapılacak 2020 NBA draftine yaklaşık 1,5 haftalık bir süre kaldı. Fakat kovid-19 salgını sebebiyle seçmelerde hangi oyuncunun bir numaradan seçileceği konusunda bir fikir birliği henüz bulunmuyor. Bununla beraber Bleachert Report’tan Jonathan Wasserman’a göre ilk üç sırada seçilmesi beklenen pivot James Wiseman ile Charlotte Hornets yakından ilgileniyor.

James Wiseman fiziksel özellikleri, atletizm yeteneği ve çember savunmasındaki kabiliyetiyle ilk sırada seçilmesi beklenen isimlerin başında geliyor. Bleachert Report’a konuşan birçok kaynak draftte bir numaradan seçme hakkına sahip Minnesota Timberwolves’un tercihini James Wiseman için kullanacağını düşünüyor. Timberwolves’un elinde Karl-Anthony Towns gibi bir uzunun olması ve Wiseman ile nasıl bir arada oynayacakları tartışmaya açık. Wiseman’ın Minnesota’da oynama fikrine sıcak bakmadığı biliniyor. Bununla birlikte iyi bir çember savunmacısına ihtiyaç duyan Charlotte Hornets’ın Wiseman ile yakından ilgilendiği NBA çevrelerinde biliniyor.

ESPN muhabirlerinden Brian Windhorst yakın tarihli bir podcast’te “Wiseman Wolves ile hiçbir şey yapmak istemiyor” dedi. Bu arada Charlotte Hornets’ın ön sahada zayıf olması Wiseman iddialarını daha da güçlendiriyor. Şu anda dratte 3 numaraya sahip olan Hornets, gerçekten Wiseman’a kilitlenmişse, onu yakaladıklarından emin olmak için 1 numaraya çıkmaya çalışabilir. En azından Hornets’in Wiseman’a olan ilgisi hakkında daha fazla söylenti çıkarsa, bunun gerçekleşmesi olası gözüküyor.