3 Ekim 2022

Sergio Scariolo: “Lorenzo Brown Takıma Çok İyi Adapte Oldu”

FIBA Dünya Kupası Elemeleri ve Euro Basket 2022 için hazırlıklarını sürdüren İspanya Milli Takımı bugün deplasmanda Yunanistan ile bir hazırlık maçı oynayacak. Karşılaşma öncesi İspanyol takımının baş antrenörü Sergio Scariolo açıklamalarda bulundu.

İtalyan teknik adam, kısa süre önce İspanyol pasaportu alarak milli takıma katılan Lorenzo Brown’un performansından şöyle bahsetti:

“Lorenzo Brown’un gruba adaptasyonu mükemmeldi. Dürüst olmak gerekirse, bu beni gerçekten şaşırttı. Kötü bir süreç beklediğim için değil, gerçeklik hayal gücünü aştığı için şaşırdım. Takım arkadaşlarını daha iyi bir hale getiriyor. Süper bir skorer değil, hiçbir zaman olmadı. Fakat Lorenzo’yu skor üretmesi için buraya getirmedik.”

Yunanistan maçı öncesi dün milli takım aday kadrosundan dört oyuncuyu kesen Scariolo, Alberto Diaz, Miquel Salvo, Jonathan Barreiro ve Hector Alderete’nin durumları hakkındaysa şunları dile getirdi:

“Miquel Salvo ve Jonathan Barreiro daha önce de milli takımda yer aldılar ve ilerlemeye devam ediyorlar. Alberto Diaz fiziksel olarak çok iyi değildi. Zaten birkaç kez milli takımda bulundu ve daha sık olacak. Ancak iyileşme sürecini tamamlamasını ve kulübüyle daha fazla deneyim yaşamasını istiyor. Hector Alderete ise bize uzun forvet pozisyonunda gelişebileceğini gösterdi. Hatta kısa forvet olarak da süre alabilir. Umarım daha fazla tecrübe kazanıp gelişebileceği bir yer bulabilir.”

İtalyan teknik adam, Euro Basket öncesi sakatlıkları süren Usman Garuba ve Alberto Abelde’nin sağlık durumları hakkında da bilgi verdi:

“Garuba’nın sakatlığı yeni başladı, bu maçları oynamayacak. Hala iyileşme süreci içerisinde ama fena değil. Bugün işin bir kısmına biraz katılmaya başladı. Abalde’nin ise antrenmanlara katılıp katılamayacağı konusunda önümüzdeki hafta bir fikrimiz olacak. İyileşme süreci bir yavaş ilerliyor. Şimdilik Litvanya’ya karşı oynadığımız iki maçın ardından antrenmanlara dönebilmesini ümit edelim.”

Eurohoops