3 Ekim 2022

Brooklyn Nets Sahibi Joe Tsai’den Steve Nash ve Sean Marks’a Destek

Kevin Durant, dün Brooklyn Nets sahibi Joe Tsai ile yaptığı görüşmede takas isteğini yenilerken, takımda kalmak için koç Steve Nash ve genel menajer Sean Marks’ın görevden alınmasını talep etmişti. Nets’in sahibi Joe Tsai, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla teknik ekibe güvendiğini vurguladı.

“Yönetim ve koç ekibinin arkasındayız. Takımın çıkarlarına göre karar alacağız.”

Kevin Durant, 30 haziran tarihinde Brooklyn Nets’e takas edilmek istediğini belirtmişti. Aradan bir aydan fazla süre geçmesine karşın halen Nets’in birçok takımla yürüttüğü takas görüşmelerinden bir sonuç çıkmadı.

33 yaşındaki Kevin Durant için olası takas senaryolarında öne çıkan takımlar Miami Heat, Toronto Raptors ve Boston Celtics. Durant, takas talebinde bulunduğunda ilk tercih olarak Miami Heat veya Phoenix Suns’a gitmek istediğini belirtmişti.

Boston Celtics, geçtiğimiz günlerde Brooklyn Nets’in kapısını Jaylen Brown ve Derrick White’ın olduğu bir paketle çalarken bu teklif Nets cephesinde kabul görmedi. Shams Charania’nın son raporuna göre, Kevin Durant Celtics koçu Ime Udoka ile çalışmak istiyor.

Bunun yanında Toronto Raptors’ın olası Durant takasında geçen sezonun çaylağı Scottie Barnes’ın içinde bulunduğu bir paketle Brooklyn Nets’in kapısını çaldığı biliniyor.