18 Nisan 2024

Polonya Karşısında Rahat Kazanan Almanya Bronz Madalya’nın Sahibi Oldu

FIBA EuroBasket 2022, üçüncülük maçında ev sahibi Almanya, Polonya karşısında 82-69 kazanarak turnuvayı üçüncü noktaladı. Bu sonuçla Almanya 2005’ten bu yana ilk kez EuroBasket’te madalya kazanmış oldu.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN BKNZ:

Almanya maça etkili başlarken ikinci periyotta yaptığı etkili savunmayla potasından 9 sayı görürken, Polonya’yı devre genelinde 23 sayıda tutmayı başardı. Üçüncü periyotta Polonya oyuna ortak olmaya çalışsa da rakibi karşısında farkı sadece 4 sayıya kadar indirebildi. Son periyotta yeniden oyun üstünlüğünü ele alan Almanya maçı da 82-69 kazandı.

Almanya cephesinde Dennis Schröder 26 sayı, 6 asistle oynasa da 8 top kaybı yaptı. Olimpia Milano’nun yeni yüzü Johannes Voigtmann 14 sayı, 9 ribaunt, 6 asistle yıldızlaşırken, Andreas Obst ve Daniel Theis ikilisi galibiyete 9’ar sayılık katkı verdi.

Polonya’da ise Michal Sokolevski 18 sayı ve 8 ribauntla takımın en skorer ismi olurken, A.J. Slaughter 10 sayı ve 10 asistle double double yaptı. Turnuvanın Polonya adına yıldızı Mateusz Ponitka ise Almanya karşısında erken faul problemine girerken 23 dakikada 9 sayı üretebildi.